خانه / اخبار / اجرای طرح های پژوهشی در راستای جهش تولید در گلستان

اجرای طرح های پژوهشی در راستای جهش تولید در گلستان

اجرای طرح های پژوهشی در راستای جهش تولید در گلستان

مدیر کل هواشناسی استان گلستان از اجرای سه طرح پزوهشی در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری به عنوان سال جهش تولید برای تحول محسوس در زندگی مردم در سال جاری در گلستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان، نوربخش داداشی مدیر کل هواشناسی استان گفت: طرح پژوهشی پتانسیل سنجی و تهیه اطلس انرژی‌ تجدیدپذیر بادی با استفاده از فن آوری های نوین در حال حاضر در استان در حال اجرا بوده و دو طرح پژوهشی دیگر تحت عناوین، بررسی و مقایسه آب مورد نیاز و کارآیی مصرف آب ارقام جدید پنبه و همینطور بررسی کارآیی مصرف آب ، فراوانی آفات و بیماری ها در کشت تاخیری و بدون خاکورزی پنبه با آبیاری قطره ای نیز با همکاری هواشناسی استان و موسسه تحقیقات پنبه کشور در دست اقدام است.

وی افزود: در سال گذشته نیز طرح پژوهشی بکارگیری فناوری های نوین در خصوص پتانسیل سنجی استفاده از انرژی نو و تجدید پذیر خورشیدی توسط هواشناسی گلستان اجرا شده است.

داداشی مجموع اعتبارات طرح های پژوهشی فوق را بالغ بر ۸۵۰۰۰۰۰۰۰ ریال اعلام کرد.

وی در خصوص اهداف نهایی این طرح ها گفت: اشتغال‌زایی انرژی­های تجدیدپذیر قابل اهمیت می‌باشد و اشتغال‌زایی این سیستم‌ها، به علت ماهیت نوین آن‌ها بیش از اشتغال‌زایی سوخت­های فسیلی می­باشد. اشتغال مستقیم این مشاغل مربوط به فعالیت محوری، مانند تولید، ساخت ،ساخت و ساز، توسعه، نصب، و بهره برداری و تعمیر و نگهداری می­باشند واشتغال غیرمستقیم این مشاغل در سطح ثانویه به عرضه و حمایت از صنعت انرژی تجدید پذیر متصل می شوند و از طرفی توسعه انرژی‌های نو می‌تواند به کیفیت بهتر محیط زیست، افزایش امنیت انرژی و در مقیاس بزرگ‌تر سرمایه ­گذاری سبز را به ارمغان آورده و همچنین آثار مثبت انرژی­های تجدید­پذیر در کاهش تغییرات آب و هوایی قطعی است.

داداشی در پایان تاکید کرد: تامین و مدیریت مصرف آب برای کشاورزی بخصوص برای محصول استراتژیک پنبه که در گذشته این استان را به عنوان سرزمین طلای سفید معرفی نموده از اهمیت خاصی برای تشویق کشاورزان به منظور افزایش سطح زیرکشت پنبه برخوردار است.

بررسی مجدد

برگزاری نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران جهت آمادگی بارش های نقطه ای شدید و وقوع حریق در استان گلستان

چاپ/خروجی صفحهبرگزاری نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران جهت آمادگی بارش های نقطه ای شدید و …

Font Resize