خانه / اخبار / افتتاح اولین ایستگاه ” پایش گردو غبار ” شمال کشور در استان گلستان

افتتاح اولین ایستگاه ” پایش گردو غبار ” شمال کشور در استان گلستان

افتتاح اولین ایستگاه ” پایش گردو غبار ” شمال کشور در استان گلستان

اولین ایستگاه پایش گردو غبار شمال کشور هم زمان با ۲۹ دیماه ” روز ملی هوای پاک ” در اداره هواشناسی اینچه برون واقع در منطقه مرزی ایران و ترکمنستان افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان، هم زمان با ۲۹ دیماه ” روز ملی هوای پاک ” اولین ایستگاه پایش گردو غبار شمال کشور در منطقه مرزی ایران و ترکمنستان، در محوطه اداره هواشناسی سینوپتیک اینچه برون و با حضور، محمد رضا کنعانی مدیر کل محیط زیست، نوربخش داداشی مدیر کل هواشناسی و دیگر مدعوین استانی و شهری و حضورکارشناسان و مدعوین افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

این سامانه قابلیت سنجش گرد و غبار باPm  ۲.۵ تا ۱۰ میکرون را که با چشم قابل رویت نیستند را دارا بوده و بصورت آنلاین تولید داده نموده و ضمن ذخیره در دیتالاگر اطلاعات را به مرکز مخابره می نماید.

داداشی مدیر کل هواشناسی استان در مراسم افتتاحیه این مراسم ضمن تبریک ۲۹ دیماه ” روز ملی هوای پاک ” گفت: امروزه با ارزش ترین پایه علم تولید داده است و با توجه به شرایط مرزی منطقه، خشکسالی های انباشته شده ناشی از تغییر اقلیم و اهمیت شناسایی مناطق دارای ریز گرد وهمجواری منطقه با صحرای قره قوم ترکمنستان که به نوعی منشاء بروز و حرکت ذرات گرد و غبار و ورود آن از مناطق مرزی شمال کشور است با نصب این سامانه و تولید داده میتوانیم نقش خود را در برنامه ریزی های لازم، با توجه به این که تصویب منطقه آزاد تجاری اینچه برون نیز در حال بررسی و پیگیری میباشد به نحو مطلوبی به منصه ظهور برسانیم.
مدیر کل هواشناسی استان در پایان از زحمات و پیگیری های مدیر کل محیط زیست و دیگر کارشناسان در نصب و راه اندازی این سامانه که در راستای تفاهمنامه فی مابین صورت گرفته تقدیر و قدردانی نمود.

بررسی مجدد

برگزاری نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران جهت آمادگی بارش های نقطه ای شدید و وقوع حریق در استان گلستان

چاپ/خروجی صفحهبرگزاری نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران جهت آمادگی بارش های نقطه ای شدید و …

Font Resize