خانه / اخبار / افتتاح و بهره برداری از ۱۵ ایستگاه باران سنجی بر خط (دیتالاگری) در استان گلستان

افتتاح و بهره برداری از ۱۵ ایستگاه باران سنجی بر خط (دیتالاگری) در استان گلستان

افتتاح و بهره برداری از ۱۵ ایستگاه باران سنجی بر خط (دیتالاگری) در استان گلستان

تعداد ۱۵ ایستگاه باران سنجی برخط (دیتالاگری) هواشناسی گلستان با حضور ویدئوکنفرانسی مهندس اسلامی مقام عالی وزارت راه و شهرسازی و سرکار خانم دکتر تاج بخش رئیس سازمان هواشناسی کشور و معاونین و مشاورین وی افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان، در این مراسم که دکتر حق شناس استاندار به همراه غراوی معاون هماهنگی امور عمرانی ‘ عابدی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی’ قادری مدیرکل مدیریت بحران’ حمیدی فرماندار گرگان’ رئیس و مدیران کل شورای حمل و نقل استان و دیگر مدعوین حضور داشتند’ در ابتدای مراسم داداشی مدیر کل هواشناسی استان گفت:

این ایستگاهها با همکاری مدیریت بحران’ آب منطقه ای و منابع طبیعی استان در امر مکانیابی و در فاز اول در مناطق دشتی و جنگلی ۱۰ شهرستان با هزینه بیش از ۳ میلیارد تومان نصب و راه اندازی شد.

وی افزود: پایش دائمی بارش بخصوص بارشهای نقطه ای و سنگین و کمک به پیش بینی و صدور هشدارهای سریع و در نهایت اطلاع رسانی بهنگام جهت حفاظت از جان و مال مردم از مزایای این ایستگاههاست که بیشتر در مناطق صعب العبور و ارتفاعات جنوبی استان نصب و راه اندازی شده است..

در این مراسم حق شناس استاندار استان نیز در ارتباط تصویری با مقام عالی وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت راه اندازی سامانه رادار هواشناسی گفت: گلستان بعنوان نهمین استان کشور مجهز به این سامانه پیشرفته و تکنولوژی روز دنیا شد و افزود: تجهیز استان به ایستگاههای هواشناسی و تجهیزات پیش بینی روز دنیا خسارتهای ناشی از حوادث و مخاطرات آب و هوایی همچون سیل و توفان را به حداقل می رساند.

حق شناس در ادامه خواستار تجهیز استان به سامانه ایستگاه سیار هواشناسی جهت خدمت رسانی بهینه در مواقع بروز بحرانهای ناشی از مخاطرات آب و هوایی و دیگر حوادث غیرمترقبه در نقاط مهم و حادثه خیز فاقد ایستگاه هواشناسی استان شد.

بررسی مجدد

برگزاری جلسه هماهنگی مدیریت بحران استان های گلستان و خراسان شمالی با رویکرد حریق، سرما و یخبندان در گلستان

چاپ/خروجی صفحه✅ برگزاری جلسه هماهنگی مدیریت بحران استان های گلستان و خراسان شمالی با رویکرد …

Font Resize