خانه / اخبار / کاهش ۲۵ درصدی بارش باران در آبان ماه ۱۴۰۰ استان گلستان

کاهش ۲۵ درصدی بارش باران در آبان ماه ۱۴۰۰ استان گلستان

‍ ✅ کاهش ۲۵ درصدی بارش باران در آبان ماه ۱۴۰۰ استان گلستان

✅ نوربخش داداشی مدیر کل هواشناسی استان در گفتگو با روابط عمومی از افزایش قابل ملاحظه و ۷۰ درصدی میزان بارندگی سال زراعی استان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد.

✅ به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان، داداشی مدیر کل استان در گفتگو با روابط عمومی گفت: میزان بارش از ابتدای سال زراعی جاری تا اول آذر ماه ۷۴ میلیمتر بوده که این مقدار نسبت به دوره آماری بلند مدت ۵ درصد کاهش و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۷۰ درصد افزایش داشته است.

✅ وی افزود: در آبان ۱۴۰۰ میانگین بارش استان ۳۱.۶ میلیمتر بوده که این مقدار نشان می دهد ۲۵ درصد نسبت به متوسط این ماه کاهش بارش رخ داده است و بیشترین میزان بارش در بین شهرهای استان در شهرستان کردکوی ۷۴ میلیمتر و کمترین میزان بارش بمقدار ۱۰.۳ میلیمتر در شهر اینچه برون اتفاق افتاده است.

✅ این مقام مسئول در ادامه گفت : در آبان ۱۴۰۰ میانگین دمای استان ۱۲.۶ درجه سانتیگراد بوده، بطوریکه ۱.۹ درجه نسبت به متوسط آبان ماه کاهش داشته است.

✅ داداشی در پایان حداکثر دمای ثبت شده استان در آبان ماه را بمیزان ۲۸.۵ درجه سانتیگراد در شهرستان کلاله و حداقل دمای ثبت شده را بمیزان ۱.۵- درجه سانتیگراد در شهرستان گرگان اعلام نمود.

بررسی مجدد

برگزاری کارگاه آموزشی ” ارتقاء سلامت نظام اداری ” در هواشناسی استان گلستان

چاپ/خروجی صفحه✅ برگزاری کارگاه آموزشی ” ارتقاء سلامت نظام اداری ” در هواشناسی استان گلستان …

Font Resize