خانه / اخبار / بارش باران و برف پاییزی ، آبگرفتگی معابر و اختلال در تردد جاده ای و کاهش قابل ملاحظه دما

بارش باران و برف پاییزی ، آبگرفتگی معابر و اختلال در تردد جاده ای و کاهش قابل ملاحظه دما

بارش باران و برف پاییزی ، آبگرفتگی معابر و اختلال در تردد جاده ای و کاهش قابل ملاحظه دما

نشست پیش آگاهی و کمیته بحران هواشناسی گلستان صبح امروز چهار شنبه 1/9/96 ، پیرو اطلاعیه جوی شماره 29 – 29/8/96 به ریاست نوربخش داداشی و حضور سایر اعضاء در مرکز پایش و پیش بینی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان ، بر اساس خروجی مدلها و الگوهای پیش یابی هوا و تحلیل کارشناسان گروه پیش بینی و صدور پیش اگاهی های جوی ، تا بعدازظهر روز پنجشنبه (مورخه 2/9/96 ) سامانه کمفشار باعث می شود که خشکی هوای منطقه در طول روزافزایش یافته و در بعضی ساعات وزش باد نسبتا” شدید و افزایش ابر  پیش بینی میشود.

اولین امواج سامانه پرفشار از عصر پنجشنبه به استان نفوذ کرده و باعث افزایش ابر وبارش پراکنده خواهد شد و از بعدازظهر روز جمعه بتدریج امواج اصلی سامانه سرد و بارشی از سمت غرب به استان وارد شده و باعث افزایش ابر ، بارندگی متناوب ،درنواحی کوهستانی و کوهپایه ریزش برف ، مه غلیظ ، رعدوبرق و گاهی وزش شدید باد و کاهش دما بین 14 الی 16 درجه سلسیوس خواهد شد واین وضعیت تا روز یکشنبه مورخه 5/9/96 ادامه خواهد داشت .

باتوجه به افزایش شدت بارش ، برودت هوا و ریزش برف در نواحی کوهستانی ووقوع پدیده مه غلیظ طی روزهای شنبه و یکشنبه احتمال آبگرفتگی برخی معابرو اختلال در تردد جاده ای دور از انتظار نیست لذاتوصیه می شود تمهیدات لازم برای کاهش خسارات احتمالی صورت پذیرد.

در ادامه کارشناسان حاضر به بحث و تبادل نظر پرداخته و در پایان مقرر گردید مراتب با صدور اخطاریه جوی  به مدیریت بحران ، هلال احمر و سایر دستگاههای ذیربط و خدمت رسان و عموم مردم اطلاع رسانی گردد.

لازم به ذکر است که در ایام یاد شده در نوار ساحلی استان نیز دریا مواج بوده ، لذا لازم است که تمهیدات لازم نیز در این زمینه اندیشیده شود.

بررسی مجدد

تقدیرمعاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان از مدیر کل هواشناسی استان

چاپ/خروجی صفحهتقدیرمعاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان از مدیر کل هواشناسی استان معاونت سیاسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.