خانه / اخبار / بازدیدرئیس سازمان هواشناسی کشور از هواشناسی استان گلستان

بازدیدرئیس سازمان هواشناسی کشور از هواشناسی استان گلستان

بازدیدرئیس سازمان هواشناسی کشور از هواشناسی استان گلستان

دکتر سحر تاج بخش  معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی کشور به همراه فرح محمدی معاون فنی و شبکه ایستگاه ها با حضور در استان گلستان از بعدازظهر جمعه سیزدهم تا اواخر وقت شنبه چهاردهم اردیبهشت از ادارات هواشناسی استان گلستان بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان گلستان، دکتر تاج بخش در بدو ورود به استان مورد استقبال مدیرکل و کارکنان استان قرار گرفت و پس از ان در مدت دو روز از ادارات هواشناسی بندرگز،بندرترکمن،گنبدکاوس،کلاله ، مینودشت و علی آباد به همراه محمدی معاون فنی و شبکه، داداشی مدیرکل هواشناسی استان و هیئت همراه بازدید نموده و در این بین یک نشست صمیمی نیز با همکاران ستادی برگزار نمود.
مقام عالی سازمان در این بازدیدها ضمن ابراز خرسندی ورضایت از وضعیت ادارات تابعه استان گلستان گفت:
وضعیت مطلوب ایستگاهها و ادارات استان ورضایت کارکنان بیانگر آن است که تاکنون فعالیت های خوبی دراستان صورت گرفته و این امرقابل تحسین است وضمن خسته نباشید و خداقوت به مجموعه کارکنان استان افزود:
سیل اخیر گلستا ن و دیگر استانها شروع سختی را درابتدا برای ما رقم زد ولی هواشناسی با خدمات رسانی لازم توانست نقش خود را بخوبی ایفا نموده ودر حفاظت از جان و مال مردم کمک شایانی نماید که حمایت های رئیس جمهورمحترم، مجلس ووزیرراه و شهرسازی و دیگر مقامات ارشد کشوری موید این موضوع است.
تاج بخش در ادامه گفت: با همت و تلاش همکاران به لطف خدا از آزمون سیل سربلند بیرون آمدیم و اگرموفقیتی حاصل شده یا میشود با کمک تمامی همکاران میسر شده است.
رئیس سازمان مستندات ارسالی استان گلستان را یکی از بهترین مستندات دفاع از عملکرد سازمان در حادثه سیل عنوان نمود و گفت: باید در مسیری حرکت نماییم که ایرادهارا به حداقل ممکن برسانیم و مصاحبات ،نوشتارها و افزایش بازه زمانی پیش بینی ها را بایددر راس فعالیت های خود قرار دهیم و در حال حاضر با تولیدات بخش های مختلف سازمان توانستیم نگاه مسئولان به هواشناسی را تغییر دهیم ولی باید دانست که اصل پیش بینی بر عدم قطعیت بوده و باید تلاش نماییم تا این عدم قطعیت را به حداقل ممکن برسانیم.
وی با اشاره به ۶ فعالیت استاندارد هواشناسی ( تولیدداده،مدیریت داده،پیش بینی، اطلاع رسانی،آموزش ،ظرفیت سازی و تحقیقات وپژوهش ) گفت: اساس کار
WMO دو فرآیند دیدبانی و پیش بینی است وبایدصحت این دورابهینه کنیم تا نیازکاربر برآورده شود که در حادثه سیل گلستان این دو مورد بخوبی انجام و مدیریت شده وشرایط کاملا” قابل دفاعی را ایجاد نموده که این هم مرهون زحمات تمامی بخش هاست.
تاج بخش در بخش پایانی ضمن تشکر و قدردانی از میزبانی استان گلستان وآرزوی توفیق برای همه گفت: مشکلات حقوق و دستمزد کارکنان، کمبود نیروی انسانی متخصص و کمبود تجهیزات از جمله مسائلی است که وجود دارد که با پیگیری های انجام شده نتایج این امر بزودی نمایان خواهد شد.

بررسی مجدد

جذب ۲۰۲ نیرو در سازمان هواشناسی کشور

چاپ/خروجی صفحهجذب ۲۰۲ نیرو در سازمان هواشناسی کشور معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان هواشناسی …