خانه / اخبار / برگزاری جلسه ترویج هواشناسی کاربردی با موضوع پیشگیری از سیلاب

برگزاری جلسه ترویج هواشناسی کاربردی با موضوع پیشگیری از سیلاب

IMG_2499 جلسه ترویج هواشناسی کاربردی با موضوع پیشگیری از سیلاب ، با حضور نمایندگان ادارات کل منابع طبیعی، امور آب استان ، دفتر روستایی استانداری، مرکز مدیریت سوانح 115 ، مدیریت بحران استانداری ، پلیس راه و تعدادی از دبیران بحران شهرستان های استان امروز شنبه 5 دیماه در محل سالن کنفرانس هواشناسی در گرگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان ، در این جلسه ، رحمن نیا معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی ضمن ارائه مطالبی در مورد نحوه صدور پیش بینی های روزانه، اطلاعیه و اخطاریه های جوی افزود: با توجه به فرکانس بالای وقوع رگبارهای محلی (LOCAL) و در نتیجه وقوع سیلاب های ناگهانی در مساحت های کوچک در استان به ویژه در فصل گرم سال ، از ابتدای سال جاری هواشناسی استان تمرکز برای پیش بینی های خیلی کوتاه مدت (NOWCASTING) را در دستور کار خود قرار داده است .

وی افزود : ابزار لازم جهت این نوع از پیش بینی ها ، رادار هواشناسی ، تصاویر ماهواره هواشناسی و ایستگاه های خودکار نصب شده در مناطق با ریسک بالای وقوع بارش های محلی می باشد.

در ادامه این جلسه نمایندگان سایر دستگاه ها ی اجرایی ضمن ابراز رضایت از خدمات هواشناسی ، نظراتی را راجع به تبادل اطلاعات فی ما بین در این زمینه و ایجاد بسترهای مطمئن اطلاع رسانی سریع به خصوص در مواقع وقوع سیلاب تاکید نمودند ، پیش بینی کمی میزان بارش در مناطق مختلف استان از دیگر خواسته های امور آب استان در این زمینه بود .

در پایان مقرر شد : شماره تلفن همراه و فهرست اسامی کاربران حوزه بحران هر یک از دستگاه ها جهت درج در سامانه های اطلاع رسانی موجود هواشناسی به اداره کل هواشناسی اعلام شود.

بررسی مجدد

گرامیداشت لیالی قدر و تسلیت شهادت حضرت علی (ع )

چاپ/خروجی صفحهگرامیداشت لیالی قدر و تسلیت شهادت حضرت علی (ع ) ماه رمضان فرصت بی‌نظیر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.