خانه / اخبار / برگزاری جلسه ترویج هواشناسی کاربردی با موضوع پیشگیری از سیلاب

برگزاری جلسه ترویج هواشناسی کاربردی با موضوع پیشگیری از سیلاب

IMG_2499 جلسه ترویج هواشناسی کاربردی با موضوع پیشگیری از سیلاب ، با حضور نمایندگان ادارات کل منابع طبیعی، امور آب استان ، دفتر روستایی استانداری، مرکز مدیریت سوانح 115 ، مدیریت بحران استانداری ، پلیس راه و تعدادی از دبیران بحران شهرستان های استان امروز شنبه 5 دیماه در محل سالن کنفرانس هواشناسی در گرگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان ، در این جلسه ، رحمن نیا معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی ضمن ارائه مطالبی در مورد نحوه صدور پیش بینی های روزانه، اطلاعیه و اخطاریه های جوی افزود: با توجه به فرکانس بالای وقوع رگبارهای محلی (LOCAL) و در نتیجه وقوع سیلاب های ناگهانی در مساحت های کوچک در استان به ویژه در فصل گرم سال ، از ابتدای سال جاری هواشناسی استان تمرکز برای پیش بینی های خیلی کوتاه مدت (NOWCASTING) را در دستور کار خود قرار داده است .

وی افزود : ابزار لازم جهت این نوع از پیش بینی ها ، رادار هواشناسی ، تصاویر ماهواره هواشناسی و ایستگاه های خودکار نصب شده در مناطق با ریسک بالای وقوع بارش های محلی می باشد.

در ادامه این جلسه نمایندگان سایر دستگاه ها ی اجرایی ضمن ابراز رضایت از خدمات هواشناسی ، نظراتی را راجع به تبادل اطلاعات فی ما بین در این زمینه و ایجاد بسترهای مطمئن اطلاع رسانی سریع به خصوص در مواقع وقوع سیلاب تاکید نمودند ، پیش بینی کمی میزان بارش در مناطق مختلف استان از دیگر خواسته های امور آب استان در این زمینه بود .

در پایان مقرر شد : شماره تلفن همراه و فهرست اسامی کاربران حوزه بحران هر یک از دستگاه ها جهت درج در سامانه های اطلاع رسانی موجود هواشناسی به اداره کل هواشناسی اعلام شود.

بررسی مجدد

کسب رتبه هواشناسی گلستان در تحقق برنامه عملیاتی تهک کشاورزی تابستان 97

چاپ/خروجی صفحهکسب رتبه هواشناسی گلستان در تحقق برنامه عملیاتی تهک کشاورزی تابستان 97 هواشناسی استان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.