خانه / اخبار / برگزاری جلسه هماهنگی تهک جاده ای هواشناسی استان گلستان

برگزاری جلسه هماهنگی تهک جاده ای هواشناسی استان گلستان

برگزاری جلسه هماهنگی تهک جاده ای  هواشناسی استان گلستانimg_3670

به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان ، جلسه هماهنگی تهک جاده ای با حضور نوربخش داداشی مدیر کل هواشناسی و سایر اعضای شورای حمل و نقل استان در محل سالن کنفرانس هواشناسی گلستان برگزار گردید.

در ابتدای جلسه داداشی مدیر کل هواشناسی استان به نقش و جایگاه هواشناسی جاده ای در کاهش خسارات ناشی از مخاطرات جوی  اشاره نموده و تهک جاده ای را جهت اطلاع رسانی و خدمت به  کاربران نهایی لازم و کارگشا دانست.

در ادامه کردجزی دبیرکارگروه گزارش جامعی از اهمیت وجود ایستگاههای هواشناسی جاده ای و اجزای تهک جاده ای  را به حاضرین ارائه نمود.

سرهنگ ایوب شرافتی رئیس راهنمایی و رانندگی استان نیز گفت : با توجه به تجربیاتی که در این زمینه وجود دارد اهمیت و نقش اطلاع رسانی پدیده های جوی نقش مهمی در کنترل و کاهش ترافیک و حوادث جاده ای دارد.

سرهنگ نوراله ایلیاتی نماینده پلیس راهور استان نیز افزود : اطلاع بموقع  پلیس از اطلاعیه و اخطاریه های جوی باعث میشود تا پلیس راه بتواند ساماندهی بهینه و توزیع نیروها در محورهای پر ترافیک و درگیر در وضعیت بحران نموده و با نصب بنر در مبادی محورها اطلاع رسانی لازم را در بخش جاده ای به انجام برساند.

در ادامه جواد بیاری نماینده EOC  هلال احمر گفت :

اطلاع رسانی توصیه ها و پیش بینی های هواشناسی به مراکز  EOC هلال احمر بصورت 24 ساعته باشد تا این مرکز بتواند اقدامات جدی ، موثر ، سریع و مناسب را در بحث امداد و نجات داشته باشد.

رحمن نیا معاون توسعه و پیش بینی استان نیز گفت : این اقدامات از قبل هم انجام شده و با ارسال نامه اطلاعات لازم به روز رسانی میشود و ارسال تصاویر لازم مشکلات ناشی از مخاطرات جوی  از سوی هلال احمر به هواشناسی و انعکاس عمومی آن تاثیر گذاری بیشتری خواهد داشت .

و در پایان سیدعلی حسینی معاون فنی راهداری و حمل و نقل خواستار حضور یک نفر کارشناس هواشناسی و یک نفر مامور پلیس در مواقع بروز شرایط بحرانی در مرکز مدیریت راهها جهت ارائه خدمات بهینه به کاربران شد.

بررسی مجدد

برگزاری جلسه پیش آگاهی و کمیته بحران هواشناسی گلستان

چاپ/خروجی صفحهبرگزاری جلسه پیش آگاهی و کمیته بحران هواشناسی گلستان جلسه پیش آگاهی و کمیته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.