خانه / اخبار / برگزاری جلسه هماهنگی تهک جاده ای هواشناسی استان گلستان

برگزاری جلسه هماهنگی تهک جاده ای هواشناسی استان گلستان

برگزاری جلسه هماهنگی تهک جاده ای  هواشناسی استان گلستانimg_3670

به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان ، جلسه هماهنگی تهک جاده ای با حضور نوربخش داداشی مدیر کل هواشناسی و سایر اعضای شورای حمل و نقل استان در محل سالن کنفرانس هواشناسی گلستان برگزار گردید.

در ابتدای جلسه داداشی مدیر کل هواشناسی استان به نقش و جایگاه هواشناسی جاده ای در کاهش خسارات ناشی از مخاطرات جوی  اشاره نموده و تهک جاده ای را جهت اطلاع رسانی و خدمت به  کاربران نهایی لازم و کارگشا دانست.

در ادامه کردجزی دبیرکارگروه گزارش جامعی از اهمیت وجود ایستگاههای هواشناسی جاده ای و اجزای تهک جاده ای  را به حاضرین ارائه نمود.

سرهنگ ایوب شرافتی رئیس راهنمایی و رانندگی استان نیز گفت : با توجه به تجربیاتی که در این زمینه وجود دارد اهمیت و نقش اطلاع رسانی پدیده های جوی نقش مهمی در کنترل و کاهش ترافیک و حوادث جاده ای دارد.

سرهنگ نوراله ایلیاتی نماینده پلیس راهور استان نیز افزود : اطلاع بموقع  پلیس از اطلاعیه و اخطاریه های جوی باعث میشود تا پلیس راه بتواند ساماندهی بهینه و توزیع نیروها در محورهای پر ترافیک و درگیر در وضعیت بحران نموده و با نصب بنر در مبادی محورها اطلاع رسانی لازم را در بخش جاده ای به انجام برساند.

در ادامه جواد بیاری نماینده EOC  هلال احمر گفت :

اطلاع رسانی توصیه ها و پیش بینی های هواشناسی به مراکز  EOC هلال احمر بصورت 24 ساعته باشد تا این مرکز بتواند اقدامات جدی ، موثر ، سریع و مناسب را در بحث امداد و نجات داشته باشد.

رحمن نیا معاون توسعه و پیش بینی استان نیز گفت : این اقدامات از قبل هم انجام شده و با ارسال نامه اطلاعات لازم به روز رسانی میشود و ارسال تصاویر لازم مشکلات ناشی از مخاطرات جوی  از سوی هلال احمر به هواشناسی و انعکاس عمومی آن تاثیر گذاری بیشتری خواهد داشت .

و در پایان سیدعلی حسینی معاون فنی راهداری و حمل و نقل خواستار حضور یک نفر کارشناس هواشناسی و یک نفر مامور پلیس در مواقع بروز شرایط بحرانی در مرکز مدیریت راهها جهت ارائه خدمات بهینه به کاربران شد.

بررسی مجدد

هواشناسی استان گلستان در صدر برترین های سازمان هواشناسی کشور

چاپ/خروجی صفحههواشناسی استان گلستان در صدر برترین های سازمان هواشناسی کشور  هواشناسی استان گلستان در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.