خانه / اخبار / برگزاری جلسه پیش آگاهی و کمیته بحران هواشناسی استان گلستان

برگزاری جلسه پیش آگاهی و کمیته بحران هواشناسی استان گلستان

برگزاری جلسه پیش آگاهی و کمیته بحران هواشناسی استان گلستان

جلسه پیش آگاهی و کمیته بحران هواشناسی استان صبح  امروز شنبه مورخه 20/8/96 به ریاست نوربخش داداشی مدیر کل استان و حضور سایر اعضا در مرکز پایش و پیش بینی هواشناسی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان گلستان ، رصد الگوهای پیش یابی و خروجی مدلهای عددی پیش بینی و بررسی کارشناسان گروه پیش بینی و صدور پیش اگاهی های جوی حاکی از آن است که از امشب 20/8/96 هوای استان با ورود و استقرار سامانه سرد و بارشی شرایط ناپایداری می یابد که وزش باد نسبتا” شدید ، رشد ابر، کاهش 5 تا 7 درجه ای دمای هوا ، رعدوبرق و بارش باران و مه غلیظ و بارش برف در نواحی مرتفع و کوهستانی از اثرات آن بوده و از بعد از ظهر یکشنبه 21/8/96 با تقویت این سامانه بارندگی ها شدت بیشتری یافته لذا ، آبگرفتگی معابر و وقوع سیل ناگهانی در مناطق شیبدار و مستعد دور از انتظار نبوده و لازم است تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده شود.

در ادامه جلسه و پس از بحث و بررسی شرایط و تبادل نظر اعضاء کمیته بحران مقرر گردید مراتب با صدور اخطاریه جوی به مدیریت بحران ، هلال احمر و سایر دستگاههای ذیربط و خدمت رسان و عموم مردم اطلاع رسانی گردد.

لازم به ذکر است که در مدت فعالیت این سامانه ناپایدار دریا نیز مواج و متلاطم بوده و از صبح دوشنبه 22/8/96 سامانه بارشی تضعیف و بتدریج از فراز استان عبور خواهد نمود.  

بررسی مجدد

برگزاری دوره آموزشی ” تحلیل داده های هواشناسی و کاربرد آن در کشاورزی ” در گلستان

چاپ/خروجی صفحهبرگزاری دوره آموزشی ” تحلیل داده های هواشناسی و کاربرد آن در کشاورزی ” …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.