خانه / اخبار / برگزاری جلسه پیش آگاهی کمیته بحران هواشناسی استان گلستان

برگزاری جلسه پیش آگاهی کمیته بحران هواشناسی استان گلستان

برگزاری جلسه پیش آگاهی کمیته بحران هواشناسی استان گلستان
به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان، به منظور اطلاع رسانی های لازم به آحاد مردم در رابطه با پیش بینی هواشناسی مبنی بر حاکمیت شرایط جوی ناپایدار از روز جمعه 11/01/96 تا اواخر وقت روز سه شنبه 15/01/96و بررسی ابعاد مختلف تغییرات جوی ، کمیته بحران هواشناسی گلستان با حضور نوربخش داداشی مدیر کل استان صبح امروز پنجشنبه 10/01/96 تشکیل جلسه داد.
در ابتدای جلسه مهندس داداشی مدیر کل هواشناسی، با اشاره به پیش رو بودن تعطیلات پایانی نوروز ، به خصوص روز طبیعت، بر لزوم اطلاع رسانی هرچه بهتر در این زمینه و آمادگی کامل بخش های پیش بینی و پایش به ویژه ایستگاه ها و ادارات تابعه استان تا پایان این ایام اشاره نمود .
در ادامه جلسه، رحمن نیا معاون توسعه و پیش بینی به آغاز ناپایداری هوا از بعد از ظهر جمعه 11/01/96 به شکل وزش نسبتا شدید باد، افزایش ابر و رگبارهای پراکنده تا بعداز ظهر شنبه 12/01/96 اشاره نمود و بیان داشت از شنبه بعد از ظهر و اوایل شب با تشدید جریانات سرد و مرطوب شمالی، بارش متناوب باران در مناطق مختلف استان، در ارتفاعات بارش پراکنده برف، احتمال رعدوبرق، کاهش دمای هوا بین 10 تا 12 درجه و در بعضی از مناطق پدیده مه پیش بینی می شود و این روند به تناوب تا اواخر وقت روز سه شنبه 15/01/96 تداوم خواهد داشت. وی اضافه کرد با توجه به تداوم و شدت بارندگی در روز یکشنبه 13/01/96 ، آب گرفتگی برخی از معابر عمومی دور از انتظار نیست، ضمن این که از روز یکشنبه به دلیل بارش های پراکنده برف در ارتفاعات و همچنین تشکیل مه ، اختلال در تردد جاده ای مناطق کوهستانی پیش بینی می شود.
در ادامه هر یک از اعضای کمیته بحران به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و بنا شد اطلاعیه جوی در این زمینه صادر گردد. ضمن این که در روز جمعه 11/01/96 آخرین تغییرات سامانه مذکور اطلاع رسانی گردد.

بررسی مجدد

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

چاپ/خروجی صفحهفراز هایی از سخنان رهبر معظم انقلاب : اسلام ، زنده به عاشورا و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.