خانه / اخبار / برگزاری دومین نشست تخصصی روسای ادارات تابعه هواشناسی گلستان در بندر ترکمن

برگزاری دومین نشست تخصصی روسای ادارات تابعه هواشناسی گلستان در بندر ترکمن

برگزاری دومین نشست تخصصی روسای ادارات تابعه هواشناسی گلستان در بندر ترکمن

دومین نشست تخصصی روسای ستادی وادارات تابعه هواشناسی گلستان در راستای بررسی روند برنامه های عملیاتی در بخش های مختلف با حضور نوربخش داداشی مدیر کل استان ، الیاس هیوه جی فرماندار بندر ترکمن ، معاونین فنی و پیش بینی ، مسئولین ستادی و روسای ادارات تابعه روز سه شنبه مورخه 16/5/97 در بندر ترکمن برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان ، در ابتدای این جلسه داداشی مدیر کل استان  ضمن خیر مقدم به حاضرین و تشکر از حضور فرماندار شهرستان  از روند امور بر اساس برنامه عملیاتی ابراز رضایت نموده و با توجه به برنامه محور شدن فعالیت های سازمانی گفت: کسب رتبه برتر کشوری در ارزیابی بخش برنامه عملیاتی پایش درسه ماهه اول و همینطور کسب رتبه برتر در برنامه عملیاتی تهک نشان از همت جمعی و همدلی و حساسیت موجود بین همکاران در بخش ستادی و شهرستانی و ارتباط مناسب با سایر دستگاه های مرتبط با هواشناسی است.

وی افزود: ادامه امورات بر اساس برنامه عملیاتی و به شکل مطلوب حائز اهمیت بوده و در عین حال تصمیمات شورای برنامه ریزی ستادی برای برنامه های کوتاه مدت نیز داریم که در اسرع وقت ابلاغ و اجرایی میشود.

داداشی آموزش کارکنان و تکلیف به اجرا یی شدن آموزش های مصوب را نیز مهم دانست و به برقراری ارتباط مناسب روسای شهرستانها با فرمانداران ، بخشداران و دهیاران برای پیشبرد بهینه امور تاکید نمود.

هواشناسی چراغ راهنمای مردم در همه امور است.

هیوه چی فرماندار شهرستان نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور مدیر کل هواشناسی و برگزاری این نشست در بندر ترکمن گفت:
امروزه خدمات هواشناسی در تمامی زمینه های فعالیت های مردم انکار ناپذیر بوده واطلاعات هواشناسی به منزله  چراغ راهنمای مردم وکلیه کاربران در انجام امور است.

وی در ادامه از توسعه هواشناسی در بندر ترکمن وخرید تجهیزات ایستگاه دریایی و نصب و راه اندازی قریب الوقوع سنجنده های مربوط توسط هواشناسی استان و ارائه اطلاعات خدمات لازم به بخش دریایی را بسیار حائز اهمیت دانست و ضمن تقدیر و تشکر از مدیر کل استان برای انجام هرگونه همکاری و پیگیری اموردر ارتقاء خدمات هواشناسی سینوپتیک و دریایی اعلام آمادگی نمود.
گزارش عملکرد و ارائه نقطه نظرات  روسای ادارات

در ادامه جلسه بر اساس برنامه و زمان بندی انجام شده معاونین ، روسای ادارات تابعه و ستادی به ارائه گزارش عملکرد و نقطه نظرات خود ،نیازها و مسائل مربوط پرداخته و از عملکرد، رسیدگی و توجه مدیر کل استان به شهرستانها و بروز رسانی تجهیزات فنی و فناوری  وادوات اداری تقدیر و تشکر نمودند.

از دیگر گزارشات ارائه شده در این نشست میتوان به سامانه تهک ، دهیاران ، ثبت نام کاربران و دیگر فعالیت های شاخص در زمینه تهک شهرهای مختلف استان اشاره کرد که تاکنون بیش ار 15000 نفر در این سامانه ثبت نام نموده و این امر ادامه دارد.

در پایان این نشست و در جمع بندی مسائل مطرح شده مدیر کل استان بر انجام موارد زیر تاکید نمود:

  • ادامه روند امورات بر اساس برنامه عملیاتی استانی
  • همکاری و ارتباط تنگاتنگ ایستگاههای تابعه با ستاد و بالعکس
  • ادامه روند تجیهزایستگاهها با توجه به تخصیص اعتبارات و برنامه ریزی لازم در این زمینه
  • برگزاری و تکمیل دوره هاوکارگاه های آموزشی پیش بینی شده برای همکاران
  • برنامه ریزی لازم برای استقرار یک نیروی فنی ماهر در شرق استان
  • ارتباط بیشتر با دهیاران برای بهره برداری از این ظرفیت بالقوه در بخش تهک و دیگر اطلاع رسانی ها
  • حساسیت و دقت بیشتر در پیش بینی ها و رخدادهای حدی و ارائه طرحهای پزوهشی با توجه به رویکرد جدید سازمان

لازم به ذکر است که در پایان این نشست ازتعداد ی همکاران بخش پایش ، فنی و تجهیزات ، دبیر تهک ، فناوری اطلاعات و ارتباطات ، اداره توسعه منابع ، روابط عمومی ، مسئولین شهرستانی  به مناسبت های رتبه برتر در ارزیابی ها ، همکاری های مستمر، ارتباط با دهیاران با اهداء لوح ، تقدیر به عمل امد.

بررسی مجدد

کسب رتبه هواشناسی گلستان در تحقق برنامه عملیاتی تهک کشاورزی تابستان 97

چاپ/خروجی صفحهکسب رتبه هواشناسی گلستان در تحقق برنامه عملیاتی تهک کشاورزی تابستان 97 هواشناسی استان …