خانه / اخبار / برگزاری دومین همایش ملی مدیریت منابع طبیعی ( آب، سیل و محیط زیست) در گنبد کاوس

برگزاری دومین همایش ملی مدیریت منابع طبیعی ( آب، سیل و محیط زیست) در گنبد کاوس

برگزاری دومین همایش ملی مدیریت منابع طبیعی ( آب، سیل و محیط زیست) در گنبد کاوس

دومین همایش ملی مدیریت منابع طبیعی با محوریت ( آب، سیل و محیط زیست ) با مشارکت هواشناسی، دانشگاه گنبدکاوس، جهاد کشاورزی،منابع طبیعی و آبخیزداری، محیط زیست و… در تاریخ 23 آبان ماه و با حضور مسئولین، مدیران، اساتید و دانشجویان در سالن شهید مطهری دانشگاه گنبد کاوس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان، در مراسم افتتاحیه این همایش دکتر ابوالفضل طهماسبی رئیس همایش و دانشگاه گنبد کاوس گفت: با همکاری دستگاههای اجرایی میزبان دومین همایش ملی مدیریت منابع طبیعی ( آب، سیل و محیط زیست) هستیم و نظر به اهمیت موضوع اظهار امیدواری نمود تا نتایج همایش در جهت حل مشکلات مردم و منطقه کاربردی گردد.

در ادامه خانم دکتر فراستی دبیر همایش گفت:  تعداد مقالات ارسالی به دبیرخانه همایش 350 مقاله بوده که با مشارکت 195 نفر تنظیم و 298 مقاله مورد پذیرش قرار گرفته و بیشترین مقالات دریافتی ناشی از فراخوان مربوط در حوزه مدیریت سیلاب، محیط زیست، آبخیزداری و منابع طبیعی بوده است.

محمد رضا قادری مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان نیز در این همایش با ارائه گزارشی از اقدامات مدیریت بحران استان و شهرستان‌های آن در قبل، حین و بعد از سیل روزهای آغازین امسال، گفت: سیل امسال درمجموع ۴۹ هزار میلیارد ریال به بخش های مختلف کشاورزی، مسکن، راه ها و دیگر زیرساخت‌های شهری و روستایی گلستان خسارت وارد کرد.

قادری با تاکید بر ضرورت انجام اقدامات پیشگیرانه برای کاهش خسارت سیل در گلستان تصریح کرد: انجام این اقدامات نیز صرفا برعهده یک دستگاه نیست بلکه همه مسئولان و دستگاه‌های اجرایی استان دراین زمینه مسئولیت دارند ضمن اینکه بایستی سطح آگاهی و دانش مردم را نیز نسبت به هشدارهای هواشناسی، رعایت اصول ایمنی و تجاوز نکردن به حریم رودخانه‌ها و منابع طبیعی ارتقا داد.

سپس نوبت به ارائه مقالات رسید که از چهار مقاله پذیرش شده کارشناسان هواشناسی مقالات:

– تحلیل همدیدی و دینامیکی سامانه سیل آسای گلستان ( مطالعه موردی اسفند 1397)

نویسندگان : محمد اصغری – معصومه احمدی حجت – سمیه ملاحی – محمد اصغری – اقدس جعفری
– مطالعه و برآورد انرژی خورشیدی در استان گلستان با استفاده از داده های ماهواره ای
نویسندگان : محمد کردجزی – نوربخش داداشی – محمد رضا رحمن نیا و عبدالجبار ملاعرازی
توسط آقایان محمد اصغری و محمد کردجزی ارائه

 و مقالات :
– بررسی سینوپتیکی و آماری بارش های سیل آسا در استان گلستان مطالعه موردی بارش اسفند 1397
نویسندگان : سمیه ملاحی – محمد کردجزی – نوربخش داداشی – محمد رضا رحمن نیا واقدس جعفری
– بررسی راهکارهای سازشی پدیده اقلیم با نگاه کمی
نویسندگان : خدیجه محمد نیا – سید سهیل معنوی امری،

بصورت پوستر در همایش مشارکت نمودند و در پایان مقاله ارائه شده محمد اصغری معاون مرکز پیش بینی سازمان هواشناسی تحت عنوان ” تحلیل همدیدی و دینامیکی سامانه سیل آسای گلستان ( مطالعه موردی اسفند 1397) ” مورد تقدیر قرار گرفته و موفق به دریافت تندیس همایش شد که توسط عبدالقدیر کریمی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان و دکتر ابوالفضل طهماسبی رئیس دانشگاه گنبد کاوس به وی اهداء شد.

بررسی مجدد

پیام تسلیت نور بخش داداشی مدیر کل هواشناسی استان گلستان بمناسبت شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی

چاپ/خروجی صفحه‍ پیام تسلیت نوربخش داداشی مدیر کل هواشناسی استان گلستان بمناسبت شهادت سردار سپهبد …