خانه / اخبار / برگزاری نشست تخصصی کارگروه هواشناسی دریایی با مسئولین شیلات استان گلستان

برگزاری نشست تخصصی کارگروه هواشناسی دریایی با مسئولین شیلات استان گلستان

برگزاری نشست تخصصی کارگروه هواشناسی دریایی با مسئولین شیلات استان گلستان
نشست تخصصی کارگروه هواشناسی دریایی با حضور نوربخش داداشی مدیر کل استان و اعضای کارگروه به منظور بررسی همکاری های متقابل هواشناسی و شیلات استان لحظاتی پیش در دفتر مدیر کل استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان’ در این نشست که داداشی مدیر کل استان به همراه کارشناسان هواشناسی دریایی و علی رضایی شیرازی مدیر گروه امور صیادان’ عبدالله قربانی رئیس گروه امور صید ومظفر اعتصامی مسئول اصلاح روشهای صید حضور داشتند در ابتدا رئیس اداره هواشناسی دریایی گزارشی از برگزاری دیسکاشن ها و نحوه اطلاع رسانی تصمیمات و توصیه ها به کاربران تخصصی و عمونی ارائه داد.
در ادامه داداشی مدیر کل استان گفت: اطلاعات و داده های سکوی هواشناسی فرید پاک استان که اولین سکوی ثابت پایش پارامترهای جوی و دریایی کشور است با تاسیس ایستگاه موج سنجی و همینطور ایستگاه اقلیم شناسی در میان قلعه آشوراده که هر دو مورد در حال پیگیری و به سرانجام رسیدن است همپوشانی مطلوبی را از انواع داده های هواشناسی باعث شده و در مجموع خدمات بهینه ای به کاربران ارائه میشود.
 شیرازی مدیر گروه امور صیادان شیلات استان نیز از زحمات مجموعه هواشناسی دریایی استان تقدیرنموده و اذعان نمود که :
 کاربست داده های هواشناسی و صدور انواع هشدارها و اخطاریه های دریایی و اطلاع رسانی های بهنگام تاکنون کمک شایانی در امور صید و صیادی نموده و علاوه بر حفظ جان ومال صیادان باعث حفظ ادوات بکارگیری صید نیز شده است.
 قربانی رئیس گروه امور صید نیز خواستار اطلاع رسانی موردی پارامترهای جوی در کنار توصیه ها به زبان ترکمنی شد.
 اعتصامی مسئول اصلاح روش های صید شیلات نیز گفت: برگزاری کلاسهای آموزشی کاربرد داده های هواشناسی در مناطق صیدگاهها’ علاوه بر حفظ جان صیادان برنامه ریزی برای ایجاد ارزش افزوده اقتصادی را بالا برده و همینطور کاهش هزینه های جاری و جلوگیری از استهلاک ادوات صید را به همراه خواهد داشت.
در پایان داداشی مدیر کل استان بر برگزاری هرچه منظم تر دیسکاشن های هواشناسی دریایی و اطلاع رسانی های لازم تاکید نموده و حسب خواسته نمایندگان شیلات علاوه بر بسترهای اطلاع رسانی موجود بر ارسال پیامک های ضروری به کاربران تخصصی و انتقال آن به کاربران عمومی (سرناظرین و ناظرین صید) و در نهایت صیادان و همینطور بارگذاری اطلاعات هواشناسی دریایی در سامانه اطلاع رسانی ۱۳۴ هواشناسی تاکید نمود.

بررسی مجدد

برگزاری جلسه هماهنگی مدیریت بحران استان های گلستان و خراسان شمالی با رویکرد حریق، سرما و یخبندان در گلستان

چاپ/خروجی صفحه✅ برگزاری جلسه هماهنگی مدیریت بحران استان های گلستان و خراسان شمالی با رویکرد …

Font Resize