خانه / اخبار /  برگزاری پنل تخصصی تغییر اقلیم در استان گلستان

 برگزاری پنل تخصصی تغییر اقلیم در استان گلستان

 برگزاری پنل تخصصی تغییر اقلیم در استان گلستان

 بمناسبت هفته پژوهش، هواشناسی استان گلستان پنل تخصصی تغییر اقلیم و گرم شدن جهانی و تاثیر آن بر منابع آب را با دعوت از متخصصین امر در گرگان برگزار نمود.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان؛ در این نشست که نوربخش داداشی مدیر کل هواشناسی و مدیران کل و نمایندگان منابع طبیعی و آبخیزداری؛ محیط زیست؛ آب منطقه ای؛ مرکز تحقیقات کشاورزی و آموزش کشاورزی و دیگر مدعوین تخصصی حضور داشتند؛ رحمن نیا معاون توسعه و پیش بینی استان گفت:
تغییرات اقلیمی باعث تغییر در مدت؛ شدت؛ نوع و زمان بارشها و ایجاد خشکسالی و سیلابهای بدون سابقه و تغییر در حجم و زمان و مدت روانابها و همینطور تغییر و تحولات در مدیریت آب میشود که قطعا هر کدام مشکلات و مسائل خاص خود را داشته و از طرفی تغییر اقلیم و افزایش دمای جهانی باعث بالا آمدن سطح آب اقیانوسها و آبگرفتگی سواحل و از بین رفتن زمینهای ساحلی شده است.
وی افزود: تمامی این تغییرات و دیگر تغییرات ناشی از تغییر اقلیم راهکار مقابله ای نداشته و تنها راه نجات از این وضیت مدیریت صحیح و یافتن راهکارهای ایجاد سازگاری با شرایط جدید است.

در ادامه مدعوین و متخصصین حاضر در نشست نقطه نظرات کارشناسی و تدابیر اندیشیده شده و در دست اقدام خود با تغییرات اقلیمی ایجاد شده در منطقه را بیان نموده و مقرر گردید که این نشستهای تخصصی در آینده نیز بصورت مرتب با تشکیل کارگروه های مربوط در این زمینه و با برنامه ریزی های مناسب ادامه یابد.

بررسی مجدد

سالروز رحلت ملکوتی پیامبر خوبیها و مهربانیها، حضرت محمد مصطفی(ص)و سالروز شهادت کریم اهل بیت، حضرت امام حسن مجتبی(ع)و سالروز شهادت امام رئوف،حضرت امام رضا (ع) تسلیت باد

چاپ/خروجی صفحهسالروز رحلت ملکوتی پیامبر خوبیها و مهربانیها، حضرت محمد مصطفی(ص)و سالروز شهادت کریم اهل …

Font Resize