خانه / اخبار / برگزاری کارگاه آموزشی ، ترویجی معرفی خدمات نوین هواشناسی کشاورزی و سامانه تهک در غرب استان گلستان

برگزاری کارگاه آموزشی ، ترویجی معرفی خدمات نوین هواشناسی کشاورزی و سامانه تهک در غرب استان گلستان

برگزاری کارگاه آموزشی ، ترویجی معرفی خدمات نوین هواشناسی کشاورزی و سامانه تهک در غرب استان گلستان

کارگاه آموزشی ، ترویجی معرفی خدمات نوین هواشناسی کشاورزی و سامانه تهک  مورخ 25/4/97 با حضور کارشناسان و مروجان پهنه و کشاورزان پیشرو شهرستانهای علی آباد کتول ، گرگان ، کردکوی ، بندرگز در سالن همایش مرکز خدمات کشاورزی حومه کردکوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان ، این کارگاه با هدف معرفی خدمات و محصولات هواشناسی و سامانه توسعه هواشناسی کاربردی تشکیل شد . همچنین اعضاء کمیته هواشناسی کشاورزی استان هم جهت پاسخگویی به سوالات مروجان و کشاورزان پیشرو در این کارگاه حضور داشتند . در ابتدا آقای مهندس انوری از مدیریت ترویج سازمان جهاد کشاورزی ضمن خیر مقدم به حاضرین در خصوص ضرورت برگزاری این کارگاه آموزشی مواردی را عنوان نمودند . در ادامه محمد رضا رحمن نیا مسئول تهک استان به معرفی محصولات هواشناسی گلستان و خدماتی که ارائه می دهد و نحوه دسترسی به این خدمات پرداخت.

وی در ادامه با توجه به کاهش بارندگی ها در سال زراعی جاری نسبت به دوره بلند مدت به بحران آب در استان و کشور و وضعیت خشکسالی ها  اشاره نموده و افزود:

سامانه توسعه هواشناسی کاربردی و اهداف و سیاستهای اجرایی رویکرد جدیدی در سازمان هواشناسی کشور است ، ضمن اینکه استان گلستان  قطب کشاورزی بوده و اجرای این سامانه می تواند اثرات مثبت بر معیشت کشاورزان داشته باشد و  در پایان نحوه ثبت نام در سامانه اطلاع رسانی تهک را برای حاضرین تشریح نمود .

آقای مهندس گرزین نیز در این کارگاه گفت : اجرای طرح های نوین آبیاری راهکاری اساسی برای مقابله با خشکسالی و بحران آب در است و دولت در بحث آبیاری نوین ، کشاورزان را حمایت می کند و توسعه کشاورزی پایدار در استان منوط به اجرای این طرح ها است .

بررسی مجدد

حضور هواشناسی استان گلستان در اولین کنفرانس ملی راهکارهای توسعه پیشرفته استان

چاپ/خروجی صفحهحضور هواشناسی استان گلستان در اولین کنفرانس ملی راهکارهای توسعه پیشرفته استان اداره کل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.