خانه / اخبار / برگزاری کارگاه آموزشی تهک دریایی میدانی در شبه جزیره میانکاله گلستان

برگزاری کارگاه آموزشی تهک دریایی میدانی در شبه جزیره میانکاله گلستان

برگزاری کارگاه آموزشی تهک دریایی میدانی در شبه جزیره میانکاله گلستان

کارگاه آموزشی تهک دریایی بصورت میدانی در محل شرکت های تعاونی پره مستقر در شبه جزیره میانکاله گلستان برای سر ناظرین ، کارشناسان و صیادان مستقر در کومه های صیادی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان ، در این کارگاه آموزشی که با حضور سید اسماعیل حسینی دبیر تهک دریایی و رئیس اداره هواشناسی دریایی ، عبدالجبار چوگان کارشناس مسئول هواشناسی دریایی و کارشناسان ناظر شیلات استان و صیادان طی 5 بخش و در محل کومه های صیادان شرکت های تعاونی پره کار استان در تاریخ 28/9/96 برگزار شد ،

در ابتدا برای کارشناسان و ناظرین پره شیلات استان اهداف تهک دریایی و مراحل و اقدامات لازم در این زمینه و سپس با حضور در محل تعانی های صیادی 1- نمونه گلستان  2- مختومقلی 3- گلستان 4- نورگلستان سایر مسائل مربوط برای کلیه صیادان حاضر تشریح و در ادامه جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد.

حسینی دبیر تهک دریایی استان در پاسخ به مسائل مطروحه گفت : از سال های اخیر نیل هواشناسی به سمت توسعه هواشناسی کاربردی و ارائه خدمات هواشناسی تخصصی به کاربر نهایی از اهمیت بسیار بالای برخوردار بوده و مورد توجه و اولویت سازمان هواشناسی کشور است که تحت عنوان کلی سامانه تهک در استانها و در بخشهای مختلف کشاورزی ، دریایی ، جاده ای ، گردشگری و …. در حال انجام و پیگیری است.

وی افزود : یکی از گروه کاربران نهایی از اطلاعات هواشناسی دریایی گروه صیادان است که با توجه به اینکه صیادان پره در طول دوره صید ( اوایل مهر تا اوایل اردیبهشت سال بعد ) در حال صیادی در دریا بوده و اطلاع از شرایط جوی دریا ( بیش آگاهی ها و توصیه های هواشناسی دریایی ) به لحاظ حفظ جان و مال صیادان پره از اهمیت بیسار بالا و حیاتی برخوردار است و از طرف دیگر  با توجه به محل استقرار صیادان تعاونی های پره در شبه جزیزه میانکاله و عدم دسترسی به غالب سامانه های ارتباطی نظیر اینترنت و تلوزیون و…. و همچنین با توجه به سن و سطح تحصیلات و …. صیادان فعال ، ارائه خدمات هواشناسی دریایی به این گروه از صیادان از شرایط خاصی برخوردار می باشد. لذا در راستای تحقق اهداف هواشناسی ( حفظ جان و مال مردم ) و سامانه تهک ( توسعه هواشناسی کاربردی و افزایش اثربخشی اطلاعات هواشناسی ) و با استفاده از تمامی امکانات انسانی کلیه دستگاه های مستقر در منطقه ( از جمله کارشناسان مستقر شیلات در منطقه ) در زمانهای تغییر شرایط جوی که منجر به صدور اطلاعیه و اخطاریه می شود ضمن ارسال کلیه محصولات هواشناسی در سامانه ای مربوطه و اطلاع رسانی به کارشناسان مذکور طی تماس تلفنی موارد به اطلاع کارشناسان ارشد و  کارشناسان ناظر پره ها صورت میگیرد و بدین ترتیب کارشناسان ناظر که در تمام ایام پره در محل مستقر بوده و ارتباط روزانه با تمامی صیادان دارند نسبت به اطلاع رسانی لازم در خصوص شرایط جوی اقدام لازم را انجام داده و همچنین پس از اتمام تلاطمات جوی بازخورد اقدامات صورت گرفته طی تماس کارشناسان هواشناسی با کارشناسان شیلات بازخورد ها و مستندات لازم اخذ میشود که این امر در راستای حفظ جان و مال صیادان پره بسیار موثر و از اهمیت بالایی برخوردار است.

لازم به ذکر است که مرحله اول این کارگاه که از ساعت 9 صبح آغاز شده بود در ساعت 17 عصر همان روز به اتمام رسید.

بررسی مجدد

نامگذاری خیابانی در اینچه برون گلستان به نام هواشناسی

چاپ/خروجی صفحهنامگذاری خیابانی در اینچه برون گلستان به نام هواشناسی خیابان مجاور اداره هواشناسی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.