خانه / اخبار / برگزاری کارگاه آموزشی معرفی ” سامانه تهک ” برای دهیاران بخش کمالان استان گلستان

برگزاری کارگاه آموزشی معرفی ” سامانه تهک ” برای دهیاران بخش کمالان استان گلستان

برگزاری کارگاه آموزشی معرفی ” سامانه تهک ” برای دهیاران بخش کمالان استان گلستان

کارگاه آموزشی معرفی سامانه تهک برای دهیاران بخش کمالان با حضور حسین بیگی بخشدار ، کارشناسان تهک استان ، دهیاران و اعضاء شورای اسلامی روستاها در محل سالن اجتماعات بخشداری کمالان  برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان گلستان ، در این کارگاه آموزشی مریم نیکزادفر دبیر تهک استان از رویکرد جدید سازمان هواشناسی و ارائه خدمات نوین به کاربران نهایی اطلاعات هواشناسی از طریق سامانه تهک در بخش های مختلف و با توجه به کشاورزی بودن استان ، در بخش کشاورزی خبر داد و افزود:

کاربردصحیح و بموقع اطلاعات هواشناسی در نهایت باعث ایجاد ارزش افزوده قابل توجهی در تولید محصولات مختلف کشاورزی میشود و مستندات موجود در این زمینه موید این موضوع است.
وی از دهیاران به عنوان لایه چهارم تهک و داشتن ارتباط مستقیم با کشاورزان خواست تا نسبت به ثبت نام و تشویق کاربران کشاورز و دیگر کاربران فعال در این عرصه در سامانه تهک به آدرس  Tahak.irimo.ir اقدام نمایند تا اطلاعات مورد نیازهواشناسی برای محصولات و در مراحل مختلف کشت بصورت پیامک و رایگان در اختیار آنان قرار گیرد.

ضمنا” یاد آوری گردید که کاربران محترم جهت رفع ابهام وهر گونه اقدام لازم در این خصوص میتوانند علاوه بر تماس با کارشناسان ستادی به اداره هواشناسی علی آباد نیز مراجعه نمایند.

بررسی مجدد

داده های هواشناسی علاوه بر تولید مواد غذایی ، برای امنیت کشور نیزاهمیت بالایی دارد.

چاپ/خروجی صفحهداده های هواشناسی علاوه بر تولید مواد غذایی ، برای امنیت کشور نیزاهمیت بالایی …