خانه / اخبار / برگزاری کارگاه آموزشی نقش هواشناسی در پدافند غیر عامل

برگزاری کارگاه آموزشی نقش هواشناسی در پدافند غیر عامل

برگزاری کارگاه آموزشی نقش هواشناسی در پدافند غیر عامل

با هماهنگی اداره کل پدافند غیر عامل استان و در راستای گرامیداشت این هفته کارگاه آموزشی نقش هواشناسی در پدافند غیر عامل در هواشناسی گلستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان، بمناسبت گرامیداشت هفته پدافند غیر عامل و با حضور نوربخش داداشی مدیر کل و دیگر کارکنان ستادی و کارشناس اعزامی پدافند غیر عامل استان کارگاه آموزشی نقش هواشناسی در پدافند غیر عامل در گرگان برگزار شد.

مدرس این دوره ضمن ابراز خرسندی از حضور در هواشناسی استان گفت:

پاره ای از موضوعات حوزه های مشترک پدافند محسوب می شوند که از آن جمله میتوان به مدیریت بحران اشاره نمود که در شرایط بروز مخاطرات آب و هوایی با اطلاع رسانی این امر از سوی هواشناسی استان آغاز و دیگر دستگاههای خدمات رسان را به فعالیت های مربوط در شرایط خاص و تخصصی وا میدارد.

وی افزود: پدافند غیر عامل یک موضوع همگانی و شامل دو بخش نظامی و غیر نظامی میشود و بیشتر تمرکز روی نیروهای غیر نظامی است و تحت هر شرایطی باید خدمات رسانی انجام شود و یکی از اصول مهم آن چند منظوره سازی است که در نهایت منجر به مصون سازی،خنثی سازی و بی اثر نمودن تهدیدات و کاهش آسیب پذیری میشود.

این کارشناس در ادامه گفت: اطلاعات هواشناسی نقش مهمی در تامین امنیت غذایی و همینطور مدیریت مصرف آب و در کل در امورات زیر بنایی دارد که این میتواند با ارائه راهکارهای مشترک و سیاست های کاری و اتخاذ تدابیر لازم در شرایط بحرانی موثر واقع شود.

مدرس این کارگاه سخنان خود را با آموزش صحیح مردم و رعایت اصول مربوط به پدافند غیر عامل مهم ارزیابی نمود و نتیجه رعایت اصول را پیروزی قطعی در مواقع بحران و حتی موثر در زندگی روزمره مردم به پایان برد.

بررسی مجدد

جانمایی محل جدید و تحویل زمین ایستگاه هواشناسی فرودگاه گرگان

چاپ/خروجی صفحه✅ جانمایی محل جدید و تحویل زمین ایستگاه هواشناسی فرودگاهی گرگان ✅ نشست مشترک …

Font Resize