خانه / اخبار / برگزاری کارگاه تخصصی آموزش سامانه تهک و تبیین اهداف آن برای روابط عمومی های دستگاههای اجرایی گلستان

برگزاری کارگاه تخصصی آموزش سامانه تهک و تبیین اهداف آن برای روابط عمومی های دستگاههای اجرایی گلستان

برگزاری کارگاه تخصصی آموزش سامانه تهک و تبیین اهداف آن برای روابط عمومی های دستگاههای اجرایی گلستان

نوربخش داداشی مدیر کل هواشناسی گلستان روابط عمومی های دستگاههای اجرایی استان را بازوان توانمند ادارات در امر اطلاع رسانی به کاربران تخصصی و عمومی دانست.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان ، کارگاه تخصصی آموزش سامانه تهک و تبیین اهداف آن با حضور مسئولین و کارشناسان روابط عمومی دستگاههای اجرایی استان دهم دیماه در محل سالن کنفرانس هواشناسی گلستان برگزار شد.

در آغاز بکار این کارگاه آموزشی داداشی مدیر کل هواشناسی استان روابط عمومی های دستگاههای اجرایی استان را بازوان توانمند ادارات در امر اطلاع رسانی به کاربران تخصصی و عمومی دانست و افزود: روابط عمومی ادارات بخصوص دستگاههایی که با تولیدات کشاورزی در ارتباط هستند از رابطان اصلی امر اطلاع رسانی و یکی از جامعه هدف سامانه تهک است .

داداشی همچنین گفت : امروزه دامنه تاثیر اطلاعات هواشناسی هر روز گسترده تر میشود ودر واقع سامانه تهک پل مطمئنی بین کاربران و سازمان و یک ارتباط دو سویه ایجاد نموده و این امر در حفظ میراث فرهنگی ، بهداشت عمومی و تولید مواد غذایی و…. کاملا” مشهود و به جایی رسیده که اقتصاد خانواده را نیز شکوفا مینماید و ارتباط مستقیم روابط عمومی ها با کاربران تخصصی و عموم مردم میتواند کمک شایانی درامر اطلاع رسانی به کاربران نهایی داشته باشد.

در ادامه محمد رضا رحمن نیا معاون توسعه و پیش بینی استان به نقش و کاربرد اطلاعات هواشناسی در زمینه های گردشگری ، بهداشت عمومی ، انرژی های نو، کاهش اثرات بلایای جوی ، هوانوردی ، ریلی ، جاده ای ، ورزش ، شهرسازی و صنعت و در نهایت توسعه پایدار کشاورزی  اشاره نموده وافزود :

کشاورزی بودن استان و کشت بیش از 70 نوع محصول باعث شده که روی تهک کشاورزی تمرکز ویژه ای داشته باشیم که کمک به امنیت تولیدات غذایی ، اقتصاد کشاورز و رشد و توسعه پایدار را بدنبال خواهد داشت.

رحمن نیا با اشاره به سطوح اطلاع رسانی تهک در تشریح اهداف این سامانه گفت :

رویکرد نوین سازمان در این مقوله تبدیل داده ها ، محور قرار دادن نیاز کاربران نهایی ، توجه به نقش استراتژیک در بخش تولید ، یاری رساندن جهت افزایش راندمان برداشت و کمک به کاهش اثرات شرایط نامناسب جوی بوده و مراحل هفتگانه سامانه را شناسایی کاربران نهایی ، نیاز سنجی ، داده و محصول ، سامانه های توزیع داده و محصول ، ظرفیت سازی ، نظر سنجی و بازخورد و مستند سازی عنوان نمود .

پایان این کارگاه آموزشی برنامه پرسش و پاسخ بود که اشاره به نقش ملموس اطلاعات هواشناسی برای مرکز EOC هلال احمر در عملیات امداد و نجات ، نقش هواشناسی به عنوان دستاورد مدیریت جهادی و هواشناسی به عنوان پتانسیل ارزشمند برای جامعه از دیدگاههای مدیران روابط عمومی هلال احمر ، مرکز تحقیقات کشاورزی و آموزش و پرورش بود.

بررسی مجدد

نامگذاری خیابانی در اینچه برون گلستان به نام هواشناسی

چاپ/خروجی صفحهنامگذاری خیابانی در اینچه برون گلستان به نام هواشناسی خیابان مجاور اداره هواشناسی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.