خانه / اخبار / برگزاری کنفرانس مطبوعاتی مدیران شورای هماهنگی حمل و نقل استان گلستان به مناسبت هفته دولت

برگزاری کنفرانس مطبوعاتی مدیران شورای هماهنگی حمل و نقل استان گلستان به مناسبت هفته دولت

مدیر کل هواشناسی استان :IMG_3273

تنها راه کمک به موضوع تغییر اقلیم استان حفظ و نگهداری منابع طبیعی و مراتع موجود است

به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان ، کنفرانس مطبوعاتی مدیران شورای هماهنگی حمل و نقل استان گلستان  به مناسبت هفته دولت صبح یکشنبه 31/5/95 در محل سالن کنفرانس اداره کل راه و شهرسازی در گرگان برگزار شد.

مدیرکل هواشناسی در این نشست گفت: استان گلستان هم اکنون با مشکل کم آبی رو به رو است اما در چند سال آینده پدیده گرد و غبار مشکل جدید این استان خواهد بود ، امروز مسئله اصلی بحث تغییر اقلیم است که آسیب پذیری استان از این موضوع چندین برابر دیگر نقاط کشور بوده و به تعبیری این موضوع شیشه در مقابل سنگ است .

رضوی یادآور شد ، در حال حاضر تغییر جهت بادهای غالب استان که در دراز مدت بیشتر سمت غربی داشت به سمت شمال و شرق است و این موضوع موجب انتقال گردو غبار از صحرای قره قوم ترکمنستان به استان شده و در سالهای آینده مشکل اقلیمی دیگری علاوه بر تبخیر زیاد و کمبود آب برای گلستان خواهد بود.

وی افزود : بدلیل منفک شدن هواشناسی گلستان از مارندران در سال 1376 این استان از نظر تجهیزات هواشناسی حدود 200000000000 ریال از دیگر نقاط عقب است و ادوات موجود پاسخگوی نیازهای هواشناسی بطور کامل نبوده و شدیدا” پیگیر این موضوع هستیم ولی در عین حال از نظر ارتقای تجهیزات و تاثیرپذیری در جامعه رتبه سوم کشور را در سال جاری کسب نمودیم.

مدیرکل هواشناسی استان گلستان در پایان خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین کارهای هواشناسی استان گلستان این است که سامانه ای در جنگل های استان نصب کرده که با آن تغییرات دمایی و رطوبتی داخل جنگل از طریق پیامک برای مسئولین محیط زیست استان گلستان و حتی رئیس سازمان محیط زیست ارسال می شود که می توان با آن احتمال آتش سوزی در جنگل را از قبل پیش بینی کرد.

بررسی مجدد

روز جهانی قدس گرامی باد

چاپ/خروجی صفحهمقام معظم رهبری : تقدیر خداوند این است که فلسطین آزاد خواهد شد. امام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.