خانه / اخبار / برگزاری کنفرانس مطبوعاتی مدیران شورای هماهنگی حمل و نقل استان گلستان به مناسبت هفته دولت

برگزاری کنفرانس مطبوعاتی مدیران شورای هماهنگی حمل و نقل استان گلستان به مناسبت هفته دولت

مدیر کل هواشناسی استان :IMG_3273

تنها راه کمک به موضوع تغییر اقلیم استان حفظ و نگهداری منابع طبیعی و مراتع موجود است

به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان ، کنفرانس مطبوعاتی مدیران شورای هماهنگی حمل و نقل استان گلستان  به مناسبت هفته دولت صبح یکشنبه 31/5/95 در محل سالن کنفرانس اداره کل راه و شهرسازی در گرگان برگزار شد.

مدیرکل هواشناسی در این نشست گفت: استان گلستان هم اکنون با مشکل کم آبی رو به رو است اما در چند سال آینده پدیده گرد و غبار مشکل جدید این استان خواهد بود ، امروز مسئله اصلی بحث تغییر اقلیم است که آسیب پذیری استان از این موضوع چندین برابر دیگر نقاط کشور بوده و به تعبیری این موضوع شیشه در مقابل سنگ است .

رضوی یادآور شد ، در حال حاضر تغییر جهت بادهای غالب استان که در دراز مدت بیشتر سمت غربی داشت به سمت شمال و شرق است و این موضوع موجب انتقال گردو غبار از صحرای قره قوم ترکمنستان به استان شده و در سالهای آینده مشکل اقلیمی دیگری علاوه بر تبخیر زیاد و کمبود آب برای گلستان خواهد بود.

وی افزود : بدلیل منفک شدن هواشناسی گلستان از مارندران در سال 1376 این استان از نظر تجهیزات هواشناسی حدود 200000000000 ریال از دیگر نقاط عقب است و ادوات موجود پاسخگوی نیازهای هواشناسی بطور کامل نبوده و شدیدا” پیگیر این موضوع هستیم ولی در عین حال از نظر ارتقای تجهیزات و تاثیرپذیری در جامعه رتبه سوم کشور را در سال جاری کسب نمودیم.

مدیرکل هواشناسی استان گلستان در پایان خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین کارهای هواشناسی استان گلستان این است که سامانه ای در جنگل های استان نصب کرده که با آن تغییرات دمایی و رطوبتی داخل جنگل از طریق پیامک برای مسئولین محیط زیست استان گلستان و حتی رئیس سازمان محیط زیست ارسال می شود که می توان با آن احتمال آتش سوزی در جنگل را از قبل پیش بینی کرد.

بررسی مجدد

برگزاری جلسه پیش آگاهی و کمیته بحران هواشناسی گلستان

چاپ/خروجی صفحه‍ برگزاری جلسه پیش آگاهی و کمیته بحران هواشناسی گلستان جلسه پیش آگاهی و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.