خانه / اخبار / جهانگیری معاون اول رئیس جمهور:الان سازمان هواشناسی کشور می تواند پیش بینی دقیقی کند و باید به آن توجه کنیم.

جهانگیری معاون اول رئیس جمهور:الان سازمان هواشناسی کشور می تواند پیش بینی دقیقی کند و باید به آن توجه کنیم.

جهانگیری معاون اول رئیس جمهور:

الان سازمان هواشناسی کشور می تواند پیش بینی دقیقی کند و باید به آن توجه کنیم.

شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان با حضور دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان، وزرای راه و شهرسازی، نیرو، اقتصاد و دارایی، جهادکشاورزی، بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و مدیران کل استانی در محل استانداری گلستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هواشتاسی گلستان، دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهوردر این جلسه گفت: حادثه بسیار تلخی در گلستان اتفاق افتاده است که بار دیگر مردم استان را در ایام نوروز اذیت کرد و با بیان اینکه کشور ما حادثه خیزبوده و اکثر حوادث طبیعی در کشور اتفاق می افتد افزود: سیل طولانی مانند سیل کنونی گلستان نداشتیم و معمولاً سیل ها در مدت زمان‌های کوتاهی اتفاق افتاده و خسارت‌هایی را وارد می‌کردند اما اکنون اینگونه نیست ودر بازدیدی که از اسکان موقت سیل زدگان آق قلا داشتم ابهاماتی و سوالاتی مردم طرح می‌کردند و هر کدام از آنها می تواند موضوع جدی باشد.

وی در ادامه گفت : مسائلی که در مورد راه آهن و راه و مسائل فنی توسط مردم مطرح می شود باید بررسی شده و به آنها پاسخ داشته شود و با بیان اینکه نباید اجازه دهیم که زیربناها در برابر سیل به یک سد و تهدید تبدیل شود، افزود: در جاهای مختلف کشور مانند تهران برخی از بزرگراه ها و خیابان ها و ساختمان در مسیر رودخانه است و به یک سد تبدیل شده است.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به مواد ۱۰ و ۱۲ احکام و قوانین کشورگفت : حدود پنج درصد از بودجه کشور برای جبرای خسارات بلایا طبیعی یا پیشگیری از آن است و باید این اهتمام در دولت باشد که بخش قابل توجهی را برای پیشگیری هزینه کنیم و در همین راستا دولت تسهیلات کافی برای خسارات سیل پرداخت خواهد کرد.

دکتر جهانگیری در ادامه با اشاره به اینکه الان سازمان هواشناسی کشور می تواند پیش بینی دقیقی کند و باید به آن توجه کنیم گفت : در بحران مدیریت حساس تر می شود و بحران تعیین کننده است و باید در برخی از موارد مدیر از خود بگذرد تا امور کشور اداره شود و این الفبای مدیریت است وهر کسی که در این سطح نتواند مدیریت کند نباید مسئولیتی را بپذیرد، مدیر باید وظایف را به درستی عمل کند و در بحران مسئولیت حساس‌تر می‌شود.

وی در ادامه به اجرای طرح های زهکشی برای جلوگیری از وقوع سیل وتصویب این طرح ملی در هیئت دولت از زهکشی ۲۸۰ هزار هکتار از اراضی استان خبر داد.

دکترجهانگیری با تأکید بر جبران خسارات مادی سیل، خاطرنشان کرد: کشور ما ظرفیت بزرگی دارد و از این بحران عبور خواهیم کرد.

بررسی مجدد

حماسه سوم خرداد”روز آزاد سازی خرمشهر”گرامی باد

چاپ/خروجی صفحهحماسه سوم خرداد”روز آزاد سازی خرمشهر”گرامی باد وحدت، همدلی،‌هماهنگی و هم افزایی نیروهای مسلح …