خانه / اخبار / حضور تهک کشاورزی گلستان در شهرستان آق قلا

حضور تهک کشاورزی گلستان در شهرستان آق قلا

tahakaتهک کشاورزی استان گلستان به منظور کاربردی کردن اطلاعات و توصیه های هواشناسی کشاورزی، دوره آموزشی برای کشاورزان پیشروی شهرستان آق قلا برگزار نمودند.
به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان گلستان، کارگروه تهک (توسعه هواشناسی کاربردی) استان در راستای تحقق اهداف سامانه تهک که انتقال مستقیم اطلاعات هواشناسی به کاربران نهایی این حوزه می باشد پس از برگزاری جلسات تهک دریایی در بندر ترکمن، تهک جاده ای و تردد دریایی در گرگان و تهک شیلات در گمیشان، چهارشنبه 94/10/2 دوره آموزشی با محوریت کاربردی شدن اطلاعات و توصیه های هواشناسی کشاورزی را برای دهیاران و کشاورزان پیشروی شهرستان آق قلا برگزار نمود.
کشاورزان پیشروی شهرستان آق قلا در این دوره با سازگاری و عملیات کشاورزی با توجه به شرایط اقلیمی، انتخاب زمان مناسب برای کشت، نوع ارقام محصول سازگار با اقلیم منطقه، زمان مناسب برای آبیاری و سم پاشی و … آشنا شدند. بدیهی است بکارگیری صحیح موارد فوق تاثیر بسزایی در مدیریت بهینه انرژی و کاهش خسارات ناشی از تاثیر عوامل جوی خواهد داشت.
در خاتمه طبق درخواست نمایندگان جهاد کشاورزی استان، مقرر شد از طرف مبادی مشخص شده و انعقاد تفاهم نامه، اطلاعات و توصیه های کشاورزی در اختیار کشاورزان این منطقه قرارگیرد.

بررسی مجدد

کسب رتبه هواشناسی گلستان در تحقق برنامه عملیاتی تهک کشاورزی تابستان 97

چاپ/خروجی صفحهکسب رتبه هواشناسی گلستان در تحقق برنامه عملیاتی تهک کشاورزی تابستان 97 هواشناسی استان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.