خانه / اخبار / حضور دکتر رهنما رئیس پژوهشگاه هواشناسی کشور در گلستان و برگزاری نشست پژوهشی 

حضور دکتر رهنما رئیس پژوهشگاه هواشناسی کشور در گلستان و برگزاری نشست پژوهشی 

حضور دکتر رهنما رئیس پژوهشگاه هواشناسی کشور در گلستان و برگزاری نشست پژوهشی

با حضور دکتر رهنما رئیس  پژوهشگاه هواشناسی کشور در گلستان نشست پژوهشی با حضور مدیر کل و سایر همکاران ستادی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان’ در ابتدای این جلسه نوربخش داداشی مدیر کل استان ضمن خیر گفت: لازم است برای بررسی چالشها و مشکلات طرحهای پژوهشی استانها و اعتبارات ابلاغی توجه ویژه ای صورت گیرد و خواستار ورود مستقیم پژوهشگاه به این قضیه شد.

وی افزود: بکارگیری فناوری نوین در خصوص استفاده از انرژی خورشیدی و پتانسیل سنجی و تهیه اطلس اقلیمی انرژی بادی از جمله مواردی است که در استان گلستان مطالعات آن میتواند مفید و موثر باشد.

داداشی در ادامه به طرح پژوهشی محاسبه ارزش افزوده اقتصادی در کشاورزی با استفاده از داده های هواشناسی در راستای اهداف تهک اشاره نمود که از سوی کارشناسان هواشناسی استان در دست اقدام است و خواستار تسهیل امور مربوط به این طرح شد.

دکتر رهنما نیز گفت: از نظر اجرای پروژه های ملی شرایط خوبی داریم و پروژه های موظفی هم انجام میشود ولی از نظر پروژه های استانی وضعیت مطلوبی نداریم.

رئیس پژوهشگاه هواشناسی ادامه داد: پروژه های موظفی در راستای وظایف و دستورالعملهایی است که سازمان تععین میکند ولی تعامل لازم در زمینه تحقیقات استانها با پژوهشگاه صورت نمیگیرد که برای بهبود این شرایط لازم است در هر استان یکنفر رابط پروژه های استانی با پژوهشگاه باشد.

رهنما همچنین گفت: در زمینه همکاری و اجرای طرحهای مربوط به تهک کشاورزی بخصوص کشاورزی هوشمند و شیلات پژوهشگاه آمادگی کامل دارد و سخنان خود را با بیان اینکه سازمان موظف است پیش بینی هشدار سیل’ بهمن’ تگرگ’ صاعقه’ سونامی’ گردوغبار و آلودگی را در مدت دو سال که مهلت آن امسال به پایان میرسد انجام دهد.

لازم به ذکر است که  پایان این نشست با پرسش و پاسخ کارشناسان با رئیس پژوهشکاه هواشناسی در خصوص مسائل مربوط به تحقیقات و پژوهش همراه بود.

بررسی مجدد

فرماندار مراوه تپه برای انجام هرگونه همکاری با هواشناسی دراجرای طرح های هشدار منطقه ای اعلام آمادگی کرد

چاپ/خروجی صفحهفرماندار مراوه تپه برای انجام هرگونه همکاری با هواشناسی دراجرای طرح های هشدار منطقه …

Font Resize