خانه / اخبار / حضور مدیر کل ستاد مدیریت بحران استان گلستان در هواشناسی

حضور مدیر کل ستاد مدیریت بحران استان گلستان در هواشناسی

حضور مدیر کل ستاد مدیریت بحران استان گلستان در هواشناسیmo

به گزارش روابط عمومی هواشناسی  گلستان ، پیرو اطلاعیه شماره 32 مورخه 14/9/95 و متعاقب آن اخطاریه جوی شماره 15 – 15/9/95 صادقعلی مقدم مدیر کل ستاد مدیریت بحران استان و هیئت همراه به منظور بررسی نزدیک شرایط جوی روزهای آینده در مرکز پیش بینی هواشناسی استان حضور یافت .

در ابتدای این جلسه نوربخش داداشی مدیر کل هواشناسی استان ضمن خیر مقدم و ابراز رضایت از تعامل و گسترش روابط فی مابین و استقبال از طبقه بندی اطلاعات هواشناسی در امر اطلاع رسانی عمومی گفت :

این اداره کل بیشترین سطح اطلاع رسانی به کاربران نهایی را داشته و با امکانات موجود و تعدد ایستگاههای شاهد در سطح استان و نبود اعتبارات کافی در امر تجهیز و نگهداری ایستگاهها و علیرغم هزینه بر بودن تهیه  بخشهای سخت افزاری و بروز رسانی ادوات در امر اطلاع رسانی بهنگام به کاربران چالشهایی را ایحاد مینماید که لازم است تمهیدات لازم از سوی ستاد مدیریت بحران استان اندیشیده شود.

وی افزود :

با تمام تنگناها و مشکلات موجود امر اطلاع رسانی به کاربران بخشهای مختلف کشاورزی ، حمل و نقل وعموم مردم با برگزاری دیسکاشن های مشترک انجام میگیرد تا هزینه های ناشی از مواقع بحران به هم استانی های عزیز به حد اقل ممکن برسد و امیدواریم با گسترش همکاری و تعامل بیشتر نقش خود را به شکل مطلوبتری ایفا نماییم .

صادقعلی مقدم مدیر کل ستاد بحران استان نیز با ابراز رضایت از فعالیتهای هواشناسی گفت :

با وجود اینکه هواشناسی نقش مهمی درامر اطلاع  رسانی بهنگام داشته و از مراکز مهم پیشگیری از بلایای جوی میباشد در سنوات گذشته از لحاظ اعتباری مغفول واقع شده که نیاز است این نقیصه با نگاه ویژه مسئولین استانی پوشش داده شود.

وی در ادامه افزود :

امروزه با گسترش فضای مجازی درج مطالب ناصحیح در امر هواشناسی مشاهده میشود که باعث بروز نگرانی هایی برای مردم شده و بدین منظور لازم است صدور اطلاعیه و اخطاریه ها با بررسی تمامی حوانب کار انجام شود تا ماهیت آن حفظ و اثر بخشی آن نمایان گردد.

وی همچنین گفت :

بزرگ نمایی بیش از حد در مواقع بحرانی نه تنها مشکلی را حل نمیکند بلکه سیاست جذب توریسم و گردشگری در استان را با چالش مواجه مینماید و این در حالی است که مخاطراتی نظیر آتش سوزی ، سیل و یا یخبندان در سایر کشورهای پیشرفته نیز وجود دارد ولی آنها فضای منفی در جامعه خودشان ایجاد نمی کنند ، لازم به ذکر است مهندس مقدم در این جلسه مهندس مسعودی را به عنوان نماینده مدیریت بحران برای حضور در دیسکاشن های کشاورزی و دیگر جلسات مربوط به حمل و نقل و مدیرت بحران هواشناسی معرفی نمودند تا از نزدیک فرآیندهای مربوط را جهت بهره وری بیشتر و بمنظور درج در فرمها و پروتکل های مربوط به مدیریت بحران استان را به انجام برساند.

سپس محمد رضا رحمن نیا معاون توسعه و پیش بینی استان با توجه به آخرین خروجی مدلها و نقشه های پیش یابی وضعیت دما ، بارندگی و باد و دیگر شرایط جوی استان را تجزیه و تحلیل نموده و گفت :

علیرغم کاهش دمای هوا طی پنجشنبه و جمعه پیش رو و بارش برف در نواحی کوهستانی و شمالشرق استان بر خلاف بحران اخیر نگرانی خاصی وجود ندارد و بارشها از حوالی صبح جمعه بصورت بارش پراکنده باران خواهد بود.

در پایان این جلسه داداشی با اشاره به اینکه مدیر کل بحران استان بعنوان تریبون حوادث میباشد اظهار امیدواری نمود  که نقش تاثیر گذار هواشناسی و کمبودهای آن را بخصوص بلحاط اعتباری به سمع مسئولین استانی برساند.

بررسی مجدد

ولادت حضرت امام حسین (ع) ، حضرت ابوالفضل (ع) و حضرت امام سجاد (ع) ، روز جانباز و روز پاسدار گرامی باد

چاپ/خروجی صفحهولادت حضرت امام حسین (ع) ، حضرت ابوالفضل (ع) و حضرت امام سجاد (ع) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.