خانه / اخبار / دیدار مدیر کل هواشناسی استان گلستان با مدیر عامل شرکت سهامی مزرعه نمونه ارتش در بخش وشمگیر

دیدار مدیر کل هواشناسی استان گلستان با مدیر عامل شرکت سهامی مزرعه نمونه ارتش در بخش وشمگیر

دیدار مدیر کل هواشناسی استان گلستان با مدیر عامل شرکت سهامی مزرعه نمونه ارتش در بخش وشمگیر

نوربخش داداشی مدیر کل هواشناسی گلستان و هیئت همراه با دانیال گردانی مدیر عامل شرکت سهامی مزرعه نمونه ارتش در بخش وشمگیر دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان، در این دیدار گردانی مدیر عامل شرکت سهامی مزرعه نمونه ارتش ضمن خیر مقدم به مدیر کل هواشناسی و همراهان گفت: فعالیت این مزرعه در بخش های مختلف کشاورزی، دامداری، پرورش طیور و آبزیان در مساحتی بیش از ۴۰۰۰ هکتار می باشد که داشتن اطلاعات هواشناسی کمک شایانی در بهره برداری از تاسیسات و بخصوص بخش کشاورزی ایفا می نماید.

وی افزود: در بخش کشت محصولات گندم، جو و کلزا و پنبه تولیدات این شرکت حسب نیاز از سوی سازمان دفاع و پشتیبانی بر اساس برنامه ریزی و نیاز سازمان همه ساله تعیین میگردد و محصولات تولیدی بصورت بذر در اختیار کشاورزان قرار میگیرد و کاربرد اطلاعات هواشناسی ایستگاه موجود و کاربرد آن باعث بهبود عملکرد می شود.

داداشی مدیر کل هواشناسی استان نیز گفت: ایستگاه اقلیم شناسی این مزرعه که قدمت آماری آن به بیش از ۴۰ سال میرسد از قدیمی ترین ایستگاههای منطقه بوده که در چند سال گذشته از سنتی به اتوماتیک تبدیل شده و علاوه بر دیدبانی سنتی اطلاعات جوی لحظه به لحظه ثبت میشود و با همکاری و مساعدت شرکت در نصب دکل و وایرلس و دیگر اقدامات ارتباطی می تواند در پیش بینی محلی نیز کمک نماید.

داداشی همچنین افزود: در راستای گسترش همکاری های متقابل نصب ایستگاه هشدار آفات برای مزارع کشت شده و همچنین با توجه به وسعت فعالیت نصب چند ایستگاه باران سنجی برای بهره برداری بهتر را در نقاط مختلف مزرعه در دستور کار و بررسی قرار میدهیم.

در پایان مقرر گردید با امضا تفاهمنامه همکاری های متقابل مسائل مطرح شده در این نشست در آینده نزدیک به منصه ظهور برسد.

بررسی مجدد

برگزاری کارگاه آموزشی ” ارتقاء سلامت نظام اداری ” در هواشناسی استان گلستان

چاپ/خروجی صفحه✅ برگزاری کارگاه آموزشی ” ارتقاء سلامت نظام اداری ” در هواشناسی استان گلستان …

Font Resize