خانه / اخبار / دیدار نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی با مدیر کل هواشناسی گلستان

دیدار نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی با مدیر کل هواشناسی گلستان

دیدار نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی با مدیر کل هواشناسی گلستان

غلامعلی کوهساری نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی عصر روز سه شنبه مورخه ۲۳/۰۲/۱۳۹۸ با حضور در هواشناسی با نوربخش داداشی مدیر کل استان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان, در ابتدای این دیدار که معاون توسعه و پیش بینی, معاون فنی و شبکه, رئیس پایش و روابط عمومی نیز حضور داشتند داداشی مدیر کل استان گفت:

هواشناسی استان با پتانسیل بسیار خوبی که دارد و با وجود انواع ایستگاههای مختلف تاکنون توانسته است خدمات شایانی را در بخش های مختلف زیربنایی استان بخصوص در بخش کشاورزی با ایجاد ارزش افزوده قابل توجه و حفاظت از جان و مال مردم بنماید و افزود:

در دو سال گذشته اولین سکوی هواشناسی دریایی کشور را در مرز آبی ایران و ترکمنستان راه اندازی کردیم و امورات مربوط به رادار هواشناسی استان را در دست اقدام داریم.

وی همچنین گفت: در بحث هواشناسی داشتن تجهیزات حرف اول را می زند که با وضعیت کمبود اعتبار و ارزبر بودن تهیه ادوات مورد نیاز به سختی صورت میگیرد که با وجود کمبود اعتبارات داخلی هم نگهداری نیروهای تخصصی در هواشناسی یکی از امورات سخت به شمار می رود.

این مقام مسئول در پایان حضور نمایندگان مردم استان در هواشناسی را بسیار ارزشمند دانست و این امر را در تقویت حس همدلی, همکاری و کارکنان مهم توصیف نمود و خواستار برگزاری نشست های مشترک مجمع نمایندگان استان با حضور ریاست محترم سازمان شد.

در ادامه غلامعلی کوهساری نماینده آزاد شهر و رامیان نیز از زحمات مجموعه هواشناسی استان بخاطر اقدامات انجام شده دراستان تقدیر و تشکر نمود.

کوهساری در ادامه کشاورزی بودن استان را که نیاز های اولیه آن در داخل موجود است مایه خوشبختی و از طرفی آسیب پذیری آن در اثر مخاطرات آب و هوایی و ایجاد مشکلات اقتصادی در پی آن را از معضلات عمده استان دانست و با توجه به وجود اقلیم های متفاوت و از طرفی حادثه خیز بودن استان نیاز به برنامه ریزی و داشتن آمادگی لازم و بروز بودن ادوات و تجهیزات استان را که در عین وقوع مخاطرات مختلف باید به همراه آن زندگی ادامه یابد گفت:

بحث تجهیز استان به رادار هواشناسی باید پیشتر از اینها انجام میشد که از موارد مغفول مانده است و نگاه مثبت داشتن به اتفاقات منفی باعث پیشرفت در کار و آشکار شدن نقاط ضعف و بر طرف نمودن آنها میشود که باید تلاشهای لازم هم صورت بگیرد.

کوهساری در پایان برای انجام هرگونه اقدام و همکاری خود و مجمع نمایندگان استان با هواشناسی استان و سازمان اعلام آمادگی نموده و برای تمامی همکاران هواشناسی استان آرزوی توفیق و سربلندی نمودِ.

بررسی مجدد

برگزاری کارگاه آموزشی ” تغییر اقلیم و تاثیر آن بر مقادیر حدی پارامترهای اقلیمی ” در استان گلستان

چاپ/خروجی صفحهبرگزاری کارگاه آموزشی ” تغییر اقلیم و تاثیر آن بر مقادیر حدی پارامترهای اقلیمی …

Font Resize