خانه / اخبار / رشد چشمگیر و قابل ملاحظه آموزش کارکنان در هواشناسی گلستان

رشد چشمگیر و قابل ملاحظه آموزش کارکنان در هواشناسی گلستان

رشد چشمگیر و قابل ملاحظه آموزش کارکنان در هواشناسی گلستان

نور بخش داداشی مدیر کل هواشناسی :

آموزش ضمن خدمت در حقيقت يكي از راههاي اصولي و منطقي هدايت تلاشهاي كاركنان در سازمان است و باعث بكارگيري استعداد‌هاي نهفته ، به كاراندازي قدرت تخيل و به وجود آمدن حس انعطاف پذيري فكري لازم خواهد شد.

 به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان ، نوربخش داداشی مدیر کل هواشناسی استان  در گزارشی از وضعیت آموزش کارکنان گفت : آموزش ضمن خدمت در حقيقت يكي از راههاي اصولي و منطقي هدايت تلاشهاي كاركنان در سازمان است و باعث بكارگيري استعداد‌هاي نهفته ، به كاراندازي قدرت تخيل و به وجود آمدن حس انعطاف پذيري فكري لازم خواهد شد.

وی افزود : همانگونه كه جوامع بشري از سنتي بودن به صنعتي شدن و از صنعتي بودن به فراصنعتي شدن گام بر‌مي‌دارند ، علوم و فنون و تكنولوژي هم رو به تكامل ، دگرگوني و پيشرفت است. به موازات اين تغييرات است كه اهميت ، لزوم و خواص آموزش بيش از پيش ملموس گشته است.در حال حاضر یکی از تغییرات در عرصه هواشناسی که به نوعی تهدید محسوب شده فضای مجازی و درج پش بینی و پیش آگاهی های صادره از سوی گروه های تلگرامی می باشد .حال این تهدید با عکس العمل مناسب سیستم ، میتواند به فرصت تبدیل شود که  مهم ترين عوامل پيروزي سازمانها براي مواجهه با چالش هاي فوق به منظور بقا در عرصه رقابت ، توانمندسازي نيروها و سرمايه هاي انساني سازمان خود است كه اين توانمندي جز به مدد آموزش هدفمند و جهت دار امكان پذير نمي باشد .

مدیر کل هواشناسی گلستان در ادامه گفت : آموزشهای ضمن خدمت یکی از مؤثرترین ابزارهای مدیران برای مقابله با تغییرات محیطی بوده و ضامن ارایه مناسب خدمات، به خصوص در سازمان‌های خدماتی و دولتی می‌باشد که چنانکه منظم و هدفمند و در راستای نیازهای واقعی کارکنان تدوین و اجرا شود، نه تنها عملکرد کارکنان و سازمان را بالا می‌برد، بلکه بهبود مهارت‌های مدیران و افزایش رضایت کارکنان و ارباب رجوع را نیز در پی خواهد داشت.. لذا به همین جهت اداره کل هواشناسی گلستان در سال جاری با برنامه ریزی مدون نسبت به آموزش کارکنان خود در مقوله تخصصی و عمومی به میزان 3542 نفر ساعت اقدام نموده است بطوریکه این ساعت آموزش کارکنان نسبت به سنوات گذشته چشمگیر و قابل ملاحظه ای بوده است . بنابراین با قاطعیت میتوان گفت : وقتی که توان مقابله و حذف گروه های غیر رسمی وجود ندارد ، تنها راهکار حذف آنها توانمند کردن نیروی انسانی خود و به تبع آن  ارائه خدمات با دقت و صحت بالا می باشد .

داداشی در پایان گفت : در ششماهه اول سال جاری کارکنان این اداره کل در 36 دوره آموزشی تخصصی ، عمومی ( میانگین سرانه آموزشی مدیران 77 و کارکنان 50 نفر ساعت ) شرکت نموده اند که ماحصل این دوره ها اثر بخشی آن در حوزه های مختلف اعم از  اداری ، مالی و تخصصی ، خصوصا” در ارائه خدمات هواشناسی کاربردی و پیش بینی و پیش آگاهی ها با دقت و صحت بالا نقش بسزایی داشته است.

بررسی مجدد

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

چاپ/خروجی صفحهفراز هایی از سخنان رهبر معظم انقلاب : اسلام ، زنده به عاشورا و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.