خانه / اخبار / روابط عمومی ها بازوان توانمند و محور توسعه دستگاه های اجرایی هستند

روابط عمومی ها بازوان توانمند و محور توسعه دستگاه های اجرایی هستند

کارگاه آموزشی و چهارمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان گلستان با موضوع «روابط عمومی11

و کارکردهای رسانه» برگزار شد و در آن مسئولان و سخنرانان روابط عمومی ها را بازوان توانمند و

محور توسعه دستگاه های اجرایی دانستند.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان در این کارگاه که در سالن اجتماعات استانداری گلستان برگزار شد،تمامی روابط عمومی های فرمانداری ها، بخشداران و روابط عمومی دستگاه های اجرایی از مطالب عنوان شده در 3 کارگاه آموزشی بهره مند شدند.

در کارگاه نخست علی نصیبی مدیرکل امور روستایی و شوراها استانداری گلستان در خصوص اطلاع رسانی در شبکه های مجازی سخن گفت سپس محمد طبرسا از مدرسین دانشگاه به تبیین نقش عکاسی در روابط عمومی پرداخت.

در ادامه این کارگاه عراقی بخشدار بهاران به بیان مشکلات اطلاع رسانی در سطح بخشداری ها صحبت کرد و پس از آن سومین کارگاه با مدیریت مهدی کرمانی مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی در استان و با موضوع تاثیر اطلاع رسانی بر افکار عمومی برگزار شد.

در ادامه حسن زاده پیرامون کنگره شهدای کارمند استان همزمان با اجلاسیه 4 هزار شهید استان سخن گفت و پس از آن فریدون زاهد روابط عمومی فرمانداری کردکوی و احمد گلچین روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به نمایندگی از سایر روابط عمومی های حاضر در جلسه به ایراد نقطه نظرات خود پیرامون اهمیت روابط عمومی و کارکرد ها و کمبودها و نیازهای این مجموعه سخن گفتند.

همچنین در این کارگاه مجید دهنوی روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه ضمن تشکر از تمامی روابط عمومی ها در جهت برگزاری قدرتمند سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن و همراهی در این مسیر، از برگزاری جشنواره رسانه و سرشماری(جرس) خبر داد و گفت: این جشنواره فضایی برای انعکاس اخبار، عکس ها و زحماتی است که اصحاب رسانه و روابط عمومی ها در راستای برگزاری سرشماری کشیده اند.

لازم به ذکر است در چهارمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان،معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: روابط عمومی ها محور توسعه در همه سازمانها و ارگان ها اعم از دولتی و غیر دولتی به شمار می روند و به دلیل نوع نگاهی که در حوزه کاری خود دارند، می توانند در تصمیم گیری های کلان و مدیرتی سازمان نقش آفرینی کنند.

“علی اصغر طهماسبی” در کارگاه آموزشی “روابط عمومی و کارکردهای رسانه ای” تصریح کرد: اگر چه روابط عمومی ها باید همچون رسانه ای فعال در اطلاع رسانی عمل کنند، اما وظایفی فراتر از این نیز وجود دارد و شما می بایست چشم بینا و چراغ هدایت مدیران مجموعه خود باشید.

رئیس شورای اطلاع رسانی استان با بیان اینکه امروز بواسطه کثرت رسانه ها و شبکه های اجتماعی همه زیر ذره بین افکار عمومی قرار دارند، گفت: اعتقاد داریم مخفی کاری فایده ای جز زیاد کردن هزینه ها ندارد و روابط عمومی ها باید توجه داشته باشند که هیچ حیاط خلوتی در حوزه اطلاع رسانی برای خود قائل نشوند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار تصریح کرد: درز اطلاعات و اخبار با وجود ابزارهای نوین، تلفن های همراه و شبکه های اجتماعی به راحتی اتفاق می افتد و عده ای نیز همواره در کمین چنین فرصتهایی برای تخریب، سوء استفاده و بزرگنمایی نکات منفی هستند.

طهماسبی خاطرنشان کرد: باید فضای اطلاع رسانی به گونه ای باشد که با طرح انتقادهای سازنده و پرهیز از هرگونه بداخلاقی، در مسیر توسعه هر چه بیشتر استان و کشور گام برداریم.

گفتنی است در پایان این کارگاه آموزشی از ابراهیم کریمی مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به دلیل ایجاد اندام اطلاع رسانی در شبکه های مجازی، دکتر یغمایی رئیس دانشگاه جامع گلستان به دلیل نگاه ویژه به بخش غیردولتی در اطلاع رسانی و استفاده از ظرفیت دانشجویان، دکتر برزعلی رئیس دانشگاه علمی و کاربردی به دلیل تمرکز بر رشته های مدیریت روابط عمومی و خبرنگاری و خانعلی رشیدی مدیرعامل بانک ملی استان به دلیل بهترین عملکرد در بین بانک های استان در ارائه تسهیلات اقتصاد مقاومتی و ارتباط سازنده با مشتریان تقدیر به عمل آمد.

بررسی مجدد

هواشناسی استان گلستان در صدر برترین های سازمان هواشناسی کشور

چاپ/خروجی صفحههواشناسی استان گلستان در صدر برترین های سازمان هواشناسی کشور  هواشناسی استان گلستان در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.