خانه / اخبار / روح خدابه خداپیوست

روح خدابه خداپیوست

روح خدابه خداپیوست

امام خمینى هـدف‌ها و آرمان‌ها و هـر آنچه را که مـى بایــست ابـلاغ کنـد، گفته بـود و در عمـل نیز تـمام هستیـش را بـراى تحقق هـمان هـدف‌ها به کار گرفته بـود.

وصال یار، فراق یاران

اینک در آستـانه نیمه خـرداد سـال 1368 خـود را آماده ملاقات عزیزى میکرد که تمام عمرش را براى جلب رضاى او صرف کرده بـود و قامتش جز در بـرابـر او، در مـقابل هیچ قدرتى خـم نشده، و چشـمانش جز براى او گریه نکرده بـود. سروده‌هاى عارفانه‌اش همه حاکى از درد فـراق و بیان عطـش لحظه وصال محبوب بـود. و اینک ایـن لحظه شکـوهمنـد بـراى او، و جانــکاه و تحمل ناپذیر بـراى پیروانـش، فـرا مـیرسید. او خـود در وصیتنامه‌اش نـوشـته است: با دلى آرام و قلبـى مطمئن و روحى شاد و ضمیرى امیدوار به فضل خدا از خدمت خـواهران و برادران مرخص و به سـوى جایگاه ابــدى سفر می کنـم و به دعاى خیر شما احتیاج مبرم دارم و از خداى رحمن و رحیـم می خـواهـم که عذرم را در کوتاهى خدمت و قصـور و تقصیر بپذیـرد و از مـلت امیدوارم که عذرم را در کـوتاهى‌ها و قصـور و تقصیـرها بـپذیـرنـد و بـا قــدرت و تصمیـم و اراده بــه پیش بروند.

امام خمینی:

من این روز را (15خرداد) برای همیشه تاریخ عزای عمومی اعلام می کنم.

14 خرداد سالگرد ارتحال ملکوتی و جانسوز بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی(قدس سره الشریف) و همچنین سالگرد شهدای قیام خونین 15 خرداد را به عموم مسلمانان جهان علی الخصوص مردم شهیدپرور استان گلستان تسلیت عرض می نماییم.

(روابط عمومی هواشناسی استان گلستان)

 

بررسی مجدد

گزارش صدا و سیما استان گلستان به مناسبت روز جهانی هواشناسی(23 مارس)

چاپ/خروجی صفحه صدا و سیمای مرکز گلستان با تهیه مستندی از عملکرد هواشناسی استان و …