خانه / اخبار / سامانه ۱۳۴ یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین سامانه های مورد استفاده در میان کاربران هواشناسی

سامانه ۱۳۴ یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین سامانه های مورد استفاده در میان کاربران هواشناسی

سامانه ۱۳۴ یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین سامانه های مورد استفاده در میان کاربران هواشناسی

نوربخش داداشی مدیر کل هواشناسی گلستان در گفتگو با اصحاب رسانه گفت: سامانه ۱۳۴ یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین سامانه های مورد استفاده در میان کاربران هواشناسی است بطوریکه در استان رکورد ورودی قریب به ۱۵۰۰ تماس در یک روز به ثبت رسیده است.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان، داداشی در خصوص این روش اطلاع رسانی به کاربران گفت: این سامانه دسترسی به انواع هشدار، پیش بینی و توصیه های هواشناسی کشاورزی را برای کاربران تسهیل نموده و افراد برای برنامه ریزی امورزندگی علی الخصوص مسافرت ها میتوانند با شناسایی موقعیت های خطرناک برنامه های خود را ساماندهی نمایند.

داداشی افزود: افراد با شماره گیری ۱۳۴ وارتباط با وب سرویس سازمان از طریق تلفن همراه یا ثابت به راحتی میتوانند وضعیت آب و هوایی فعلی، پیش بینی وضعیت آب وهوا، هشدارهای جوی و توصیه های هواشناسی کشاورزی شهرهای مختلف را دریافت نمایند.

وی درپاسخ به اینکه این سامانه برای چه کسانی کاربرد بیشتری دارد گفت: افرادی که قصد سفر دارند، رانندگان داخل و یا خارج استان، کشاورزان و باغداران، دامداران، صیادان، متولیان برنامه ریزی مسابقات ورزشی، محققان و… و در عین حال عموم مردم هم از ارتباط گیرندگان با این سامانه هستند زیرا پیش بینی های هواشناسی برای دستگاههای اجرایی و نهادهای خاص به طریق دیگر ارسال میشود.

مدیر کل هواشناسی گلستان در خصوص ضرورت وجودی سامانه ۱۳۴ گفت: با توجه به تغییرات اقلیمی ایجاد شده شاهد بحران ها و مخاطرات آب و هوایی در فصول مختلف سال در شهرها و روستاهای کشور هستیم که نظیر سیل و آبگرفتگی ، توفان های شن، توفان های دریایی، افزایش شدید دما، وجود ریزگردها و افزایش گردو غبار، بارش برف و کولاک شدید ودر پی آن مسدود شدن راهها و جاده های ارتباطی و… که سبب شد تا نیاز به سامانه ای جهت اطلاع رسانی پیش بینی وضعیت آب و هوایی بیش از پیش احساس شود و بر این اساس سیستم بهینه ای برای اعلام وضعیت آب و هوایی و پیش بینی تغییرات جوی طراحی و در اختیار کاربران قرار گرفت.

وی افزود: بررسی ها صورت گرفت و با توجه به نیاز استان به تعداد خطوط بیشتر در سامانه هواگوی ۱۳۴ به علت افزایش کاربران و در نتیجه تماس های همزمان بیشتر با سامانه، با برنامه ریزی صورت گرفته و تبدیل سیستم انالوگ قبلی به دیجیتال با نصب بسترE1 برای افزایش ظرفیت تماس ورودی به سامانه اقدامات لازم انجام و این بستر اطلاع رسانی بروز رسانی شد و ظرفیت خطوط این سامانه با ۵ خط ورودی به ۶۰ خط ورودی افزایش یافت و تا سقف ۱۲۰ خط ورودی تماس همزمان دردست اقدام است.

داداشی در پایان گفت: هموطنان سایر استانهای کشور نیز همانند استان گلستان میتوانند از طریق تماس با شماره تلفن ۰۱۷۳۲۴۴۳۲۱۲ به صورت شبانه روزی از آخرین اطلاعات جوی، پیش بینی و هشدارهای آب و هوایی این استان آگاه شوند.

بررسی مجدد

فرماندار مراوه تپه برای انجام هرگونه همکاری با هواشناسی دراجرای طرح های هشدار منطقه ای اعلام آمادگی کرد

چاپ/خروجی صفحهفرماندار مراوه تپه برای انجام هرگونه همکاری با هواشناسی دراجرای طرح های هشدار منطقه …

Font Resize