خانه / اخبار / صدور اطلاعیه و اخطاریه های هواشناسی و اطلاع رسانی بهنگام برای حفاظت از جان و مال مردم است

صدور اطلاعیه و اخطاریه های هواشناسی و اطلاع رسانی بهنگام برای حفاظت از جان و مال مردم است

صدور اطلاعیه و اخطاریه های هواشناسی و اطلاع رسانی بهنگام برای حفاظت از جان و مال مردم است

در پی صدور اطلاعیه جوی شماره 15 – 17/5/96 و متعاقب آن اخطاریه جوی  شماره 8 – 18/5/96 هواشناسی گلستان مبنی بر ورود سامانه بارشی از بعدازظهر پنجشنبه مورخه 19/5/96 و فعالیت این سامانه تا صبح شنبه 21/5/96 ، بارش شدید باران و وقوع سیل در مناطق شرقی استان باعث آبگرفتگی معابر و طغیان رودخانه ها شده و طوفان با سرعت بیش از 97 کیلومتر در ساعت شهرستان گنبد کاوس و حوالی آن را در نوردید.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان ، شدت ناپایداری های جوی شرق استان باعث شد تا نوربخش داداشی مدیر کل استان ، معاونین ، مسئولین حراست و روابط عمومی روز جمعه 20/5/96 در مرکز پیش بینی و پایش محصولات راداری حضور یافته و از نزدیک شاهد فعالیت و رصد نقشه های هواشناسی توسط کارشناسان و نحوه اطلاع رسانی به مبادی ذیربط باشند.

داداشی مدیر کل استان گفت : جدی گرفتن اطلاعیه و اخطاریه های جوی هواشناسی باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود و این یعنی حفظ جان و مال مردم از مخاطرات جوی است.

وی افزود : بحث تغییر اقلیم که بخشی از عواقب آن بصورت وقوع پدیده های حدی نظیر بارشهای سنگین نقطه ای و وقوع سیل و یا طوفانهای شدید ظاهر میشود و نقش هواشناسی اطلاع رسانی بهنگام برای کاهش خسارتها و عواقب ناشی از آن است ، کما اینکه به پیشنهاد هواشناسی و هماهنگی با مدیریت بحران استان تخلیه مکانهای گردشگری و تجمع مردم در شرق استان تلفات جانی ناشی از پدیده های مخرب دو روز اخیررا به حداقل رسانده است.

داداشی اظهار امیدواری نمود که در زمینه فرهنگ سازی بهره برداری عمومی از اطلاعات جوی تمهیدات لازم اندیشیده شده و اقدامات لازم در این زمینه با تهیه و پخش برنامه های آموزشی به عنوان اولین گام صورت پذیرد.

بررسی مجدد

نامگذاری خیابانی در اینچه برون گلستان به نام هواشناسی

چاپ/خروجی صفحهنامگذاری خیابانی در اینچه برون گلستان به نام هواشناسی خیابان مجاور اداره هواشناسی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.