خانه / اخبار / معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبد کاوس: در سیل اخیر،با توجه به اخطاریه و هشدار های هواشناسی فرماندهی و مدیریت واحد ستاد مدیریت بحران شهرستان را تشکیل دادیم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبد کاوس: در سیل اخیر،با توجه به اخطاریه و هشدار های هواشناسی فرماندهی و مدیریت واحد ستاد مدیریت بحران شهرستان را تشکیل دادیم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبد کاوس: 
در سیل اخیر،با توجه به اخطاریه و هشدار های هواشناسی فرماندهی و مدیریت واحد ستاد مدیریت بحران شهرستان را تشکیل دادیم.

عبدالقدیر کریمی معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبد کاوس در دومین همایش ملی مدیریت منابع طبیعی در دانشگاه گنبد کاوس از تشکیل فرماندهی و مدیریت واحد ستاد مدیریت شهرستان با توجه به صدور اخطاریه های هواشناسی در مقابله با سیل ایام آغازین امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان گلستان، معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاوس در این همایش درسخنانی از فرماندهی و مدیریت واحد ستاد مدیریت شهرستان با توجه به اخطاریه و هشدار های هواشناسی در مقابله با سیل ایام آغازین امسال که ۳۰ درصد مساحت شهر و ۱۵ روستا را درگیر کرده بود، گفت و افزود: نقش فرماندهی واحد و جلوگیری از جزیره‌ای عمل کردن ادارات و نهادها در کنار همراهی و مشارکت بسیار خوب مردم و نیز اطلاع رسانی مطلوب هواشناسی و رسانه‌های ارتباط جمعی سبب شد تا خسارت این بلای طبیعی در گنبدکاووس کاهش یابد.
وی گفت: با توجه به اینکه اولین شهرستان درگیر سیل بودیم با تیم مدیریتی واحد توانستیم خسارات ناشی از سیل را در شهرستان گنبد کاوس به حداقل برسانیم.

کریمی افزود: سامانه تجمیع امکانات لجستیک، ماشین‌آلات سنگین و نیمه سنگین باموافقت و تصویب معاون اول رییس جمهوری، وزارت کشور و استانداری گلستان در گنبدکاووس با تهیه زمین مناسب بزودی محقق می‌شود.

دکتر محمد اصغری، معاون مرکزپیش بینی سازمان هواشناسی کشور نیز که در این همایش حضور داشت گفت: گلستان یک استان سیل خیز در کشور محسوب می‌شود و سیل امسال آخرین آن نخواهد بود، لذا تجهیز این استان به سامانه راداری و تجهیزات مدرن هواشناسی یک الزام است که پیگیری‌های لازم در زمینه رادار انجام و موافقت آن اخذ شده است و با مهم دانستن نقش سامانه‌های راداری برای پیش‌بینی شرایط جوی کوتاه مدت و نیز آگاهی‌بخشی به مردم و مسئولان افزود: که استان گلستان بشدت به داشتن چنین سامانه‌ای نیاز دارد.
اصغری با تقدیر از صدور بموقع اطلاعیه و اخطاریه هواشناسی گلستان قبل از وقوع بارش‌ها در روزهای پایانی سال گذشته در این استان، گفت: این اقدام سبب شد تا برخی اقدامات مورد نیاز توسط ستادهای مدیریت بحران بموقع انجام شود، اگرچه شدت بارش‌ها بیش از حد تصور مدیران بود.

بررسی مجدد

عید سعید قربان مبارک باد

چاپ/خروجی صفحهعید قربان: عید قربان فرا می‌رسد پس از وقوف در عرفات و مشعر که …

Font Resize