خانه / اخبار / نشست هماهنگی دستگاههای اجرایی حوزه دریایی گلستان با حضور ویدئو کنفرانسی مدیر کل مرکز علوم جوی و اقیانوسی کشور

نشست هماهنگی دستگاههای اجرایی حوزه دریایی گلستان با حضور ویدئو کنفرانسی مدیر کل مرکز علوم جوی و اقیانوسی کشور

نشست هماهنگی دستگاههای اجرایی حوزه دریایی گلستان با حضور ویدئو کنفرانسی مدیر کل مرکز علوم جوی و اقیانوسی کشور

نشست هماهنگی دستگاههای اجرایی و خدمات رسان حوزه دریایی گلستان با حضور ویدئو کنفرانسی بهزاد لایقی مدیر کل مرکز علوم جوی و اقیانوسی کشور، نوربخش داداشی مدیر کل هواشناسی استان و دیگر کارشناسان در اداره هواشناسی دریایی بندرترکمن برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان، در این نشست که کارشناسان اداره کل بنادر و دریانوردی، فرمانداری، محیط زیست، شیلات، دهیار روستای دهنه و هواشناسی استان نیز حضور داشتند داداشی مدیر کل استان گفت:

از پاییز ۱۳۹۷ برگزاری این نشست با داده برداری دستی از دریا و تلفیق آن با پیش بینی جوی آغاز و با حضور مستمر اعضای کمیته هواشناسی دریایی نتایج خوبی را بهمراه داشته است.

وی افزود: با حمایت معاون توسعه و پیش بینی و مدیر کل مرکزعلوم جوی و اقیانوسی سازمان و دیگر پیگیری های لازم در ۲۵ تیر ماه سال گذشته اولین سکوی هواشناسی دریایی ثابت را در مرز مشترک آبی ایران و ترکمنستان در شرق خزرافتتاح و به بهره برداری رساندیم و در حال حاضرعلاوه بر داده های جوی، داده های فیزیکی دریایی را هم داریم که بنا به اظهار مدیران استانی در بخش تحقیقات ماهیان خاویاری، محیط زیست، شیلات و…بازخورد و ارزش افزوده قابل توجهی از کاربرد این داده ها حاصل شده است.

داداشی اظهار امیدواری نمود: با همکاری دستگاههای ذیربط واحداث ایستگاه در ورودی آبی استان در میان قلعه وهمینطور با بکارگیری رادار موج با همکاری و مساعدت بنادر و دریانوردی استان بتوانیم دامنه داده برداری و خدمات رسانی هواشناسی را در بحث دریا و فعالان بخش های مختلف آن به بهترین شکل ممکن به سرانجام برسانیم.

در ادامه بهزاد لایقی مدیر کل مرکز علوم جوی و  اقیانوسی در ارتباط ویدئو کنفرانسی گفت: نزدیک کردن نمونه خروجی مدل های مورد استفاده به محصولی که مورد نیاز بیشتر کاربران بوده و انجام توصیه های لازم برای بهره برداری بهتر مد نظر ماست و با توجه به اینکه در فصل تابستان کاربری داده های دریایی متفاوت است موارد مورد نیاز بیشتر باید بصورت سند و تجربه کاری در آید.

لایقی افزود: لازم است نمایندگان حوزه فعالیت های دریایی هر گونه نیازهای خود به داده ها را با توجه به کثرت پارامترها اعلام نمایند که چه پارامتری با چه کارکردی منجر به چه فعالیتی در دریا بشود یا نشود و بیشتر مورد نظر است تا خدمات رسانی در این بخش ها به نحو مطلوبتری پیش برود. وی در پایان از زحمات و حضور مدیر کل هواشناسی به همراه دیگر کارشناسان در این نشست تقدیر و تشکر نمود.

در ادامه با توجه به تشریح پیش بینی چهار روزه پیش رو و وضعیت باد، ارتفاع امواج، بارش، دما و… توصیه های لازم در بخش های محیط زیست، شیلات، بنادر و دریانوردی و مدیریت ماهیان خاویاری صادر و برای اطلاع رسانی از طریق بسترهای موجود و همینطور ظرفیت های اطلاع رسانی های دستگاههای حاضر در نشست اعلام شد.

لازم به ذکر است که پس از وقوع پاندومی کووید – ۱۹ در کشور برای حفظ انسجام فعالان بخش های دریایی شمال کشور با استفاده از بستر ارتباطی SKYPE ارتباط بین کارشناسان هواشناسی استان های شمالی با حضور مدیر کل مرکز علوم جوی و اقیانوسی کشور نیز بصورت هفتگی برقرار بوده است.

بررسی مجدد

فرماندار مراوه تپه برای انجام هرگونه همکاری با هواشناسی دراجرای طرح های هشدار منطقه ای اعلام آمادگی کرد

چاپ/خروجی صفحهفرماندار مراوه تپه برای انجام هرگونه همکاری با هواشناسی دراجرای طرح های هشدار منطقه …

Font Resize