خانه / اخبار / نشست پیش آگاهی و کمیته بحران هواشناسی استان گلستان

نشست پیش آگاهی و کمیته بحران هواشناسی استان گلستان

نشست پیش آگاهی و کمیته بحران هواشناسی استان گلستان
نشست پیش آگاهی و کمیته بحران هواشناسی استان گلستان بمناسبت روز طبیعت و اطلاع رسانی شرایط جوی، قبل از ظهر امروز پنجشنبه ۸/۱/۹۸ به ریاست نوربخش داداشی مدیر کل و حضور سایر اعضای کمیته در محل مرکز پایش و پیش بینی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان، در ابتدای این جلسه محمود محمدقلی پور رئیس گروه پیش بینی درتحلیل آخرین نقشه ها و الگوهای پیش یابی هوا گفت :
تا روز یکشنبه مورخه ۱۱/۱/۹۸  دردومرحله آشفتگی جوی در استان ایجاد میشود که : مرحله اول آن از بعدازظهر و امشب، که باعث افزایش ابر ، بارش پراکنده و هوای مه آلود بخصوص در نواحی کوهستانی  شده ومرحله دوم این تغییرات از شنبه شب مورخه ۱۰/۱/۹۸ که بارش پراکنده و هوای مه آلود را درپی خواهد داشت.

ضمنا”درطول روز یکشنبه با تقویت جریانات گرم جنوبی دمای هوا بطور نسبی افزایش می یابدو سپس امواج سامانه کم فشار حرارتی بتدریج از یکشنبه استان راتحت تاثیر قرارداده و تا روز دوشنبه با تقویت جریانات جنوبی ، افزایش قابل ملاحظه دما و وزش نسبتا” شدید باد را در پی خواهد داشت و به تدریج موج اصلی و ناپایداراین سامانه بارشی از روز دوشنبه وارد استان شده وموجب افزایش ابر ، گاهی همراه با رگبارو رعدوبرق ووزش باد شدید خواهد شد وناپایداری جوی تا روز چهار شنبه ادامه یافته و پس از آن جو به حالت عادی خود بر می گردد.

در ادامه پس از بحث و گفتگوی کارشناسی کارگروه ، نوربخش داداشی مدیر کل استان بر آمادگی کارشناسان ستادی و شهرستانی تاکید و مقرر نمود مراتب طی صدور اطلاعیه جوی شماره ۱ – ۸/۱/۹۸ به مدیریت بحران ، هلال احمر و سایر دستگاههای خدمت رسان و عموم مردم اطلاع رسانی گردد.

ضمن اینکه هرگونه تغییرات احتمالی وهمچنین شدت فعالیت اثر این سامانه به اطلاع عموم و دستگاههای ستادی استان اطلاع رسانی خواهد شد.

بررسی مجدد

حماسه سوم خرداد”روز آزاد سازی خرمشهر”گرامی باد

چاپ/خروجی صفحهحماسه سوم خرداد”روز آزاد سازی خرمشهر”گرامی باد وحدت، همدلی،‌هماهنگی و هم افزایی نیروهای مسلح …