خانه / اخبار / هفته ایثار و شهادت و روز بزرگداشت شهدا گرامی باد

هفته ایثار و شهادت و روز بزرگداشت شهدا گرامی بادهفته ایثار و شهادت و روز بزرگداشت شهدا گرامی باد.

شهید؛ والاترین مکبّر آزادگی :

خورشید، بزرگ ترین مؤذن صبح است و شهید، والاترین مکبر آزادگی؛ و کدام تکبیر، رساتر و فراگیرتر از شهادتینی که در بی تعلق ترین ثانیه های زندگی، بر زبان شهید جاری می شود؟

آری! رهایی، محصول دل سپردگی مردان جهاد، به عالمی فراتر از خاک است؛ محصولی که توازن عقل های زمین را درهم می شکند. پس سلام بر شهدا که ایستاده می میرند.

رسالت ما:

شهدا، رفته اند و رسالتی از جنس آگاهی و حرکت را بر دوش ما باقی گذاشته اند. شهادت، مرز زمین و آسمان است و شهدا، مرزبانان هماره بیداری. شهیدان، پیامبران حماسه انسان اند که ما را مسئولیتی ممتد که در لحظه لحظه زندگی مان جاری است، نازل فرموده اند.

 سلام بر شهدا :

شهدا، مرگ را به سخره گرفته اند، تا ما به حقارت دنیا بخندیم. شهدا، حیثیت خون را فریاد زدند، تا ما گوشت و پوستمان را از جرعه عطش و شور بپرورانیم. شهدا، همه تعلقات را از خود بریدند و خود را مسافر آسمان کردند، تا گذرگاه بودن دنیا را اثبات کرده باشند و راز آزادی را بریدن از خویش ثبت نموده باشند. پس سلام بر شهدا و بر فرهنگ همیشه روشنشان. بر ما باد مرور خویش در بایدهای آنان و محک زدن خود در این غفلت گاه نسیان زا.

سلام بر شهادت که بزرگ ترین نتیجه حرکت است.

هم زمان با آغاز دهه پنجم انقلاب ، هفته ایثار و شهادت و روز بزرگداشت شهدا را به تمامی مردم شهید پرور ایران اسلامی علی الخصوص خانواده معزز شهدا تبریک و تهنیت عرض می نماییم.

 

(روابط عمومی هواشناسی استان گلستان )

بررسی مجدد

مقالات کارشناسان هواشناسی گلستان در دومین همایش ملی مدیریت منابع طبیعی ( آب، سیل و محیط زیست)

چاپ/خروجی صفحهمقالات کارشناسان هواشناسی گلستان در دومین همایش ملی مدیریت منابع طبیعی ( آب، سیل …