خانه / اخبار / وقوع بارش های رگباری’ وزش باد شدید’ رعدوبرق و کاهش دما از چهارشنبه تا پنجشنبه در گلستان

وقوع بارش های رگباری’ وزش باد شدید’ رعدوبرق و کاهش دما از چهارشنبه تا پنجشنبه در گلستان

وقوع بارش های رگباری’ وزش باد شدید’ رعدوبرق و کاهش دما از چهارشنبه تا پنجشنبه در گلستان

نوربخش داداشی مدیر کل هواشناسی استان در گفتگو با روابط عمومی گفت: روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۵ و ۶ اردیبهشت بارش های رگباری نقطه ای’ وزش باد شدید’ رعدو برق و کاهش ۸ تا ۱۰ درجه ای دمای هوا در استان رخ میدهد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان ‘ داداشی در این گفتگو از نفوذ سامانه ناپایدار بارشی از بامداد روز چهارشنبه به استان خبر داد و افزود:

پیامدهای این سامانه ناپایدار بارشی ابتدا بصورت وزش باد شدید در استان آغاز و بتدریج رشد ابر همراه با رعدو برق در نواحی کوهپایه ای و کوهستانی استان ظاهر شده و بتدریج تمامی گستره استانی را در بر می گیرد.

وی افزود: طی مدت فعالیت این سامانه دمای هوا نیز بین ۸ تا ۱۰ درجه کاهش یافته و باعث خنکتر شدن هوا نسبت به روزهای قبل می شود.

این مقام مسئول همچنین گفت: به علت وقوع بارش های نقطه ای سنگین آبگرفتگی معابر و اختلال در تردد کوهستانی نیز ایجاد شده و تاکید نمود تا هم استانی های عزیز از نزدیک شدن به بستر رودخانه ها و همچنین ترددهای غیر صروری جاده ای اجتناب نمایند.

مدیر کل هواشناسی استان در پایان مقرر نمود تا مراتب با صدور هشدار نارنجی شماره ۴- ۱۴۰۰/۳/۴ به مدیریت بحران و دستگاههای خدمت رسان و عموم مردم اطلاع رسانی شده و بر آمادگی کارشناسان ستادی و شهرستانها برای اطلاع رسانی لازم و بهنگام تاکید نمود.

بررسی مجدد

سخنرانی علمی با موضوع محصولات رادار و کاربردهای آن درهواشناسی گلستان

چاپ/خروجی صفحه🔹سخنرانی علمی با موضوع محصولات رادار و کاربردهای آن درهواشناسی گلستان 🔹 سخنرانی علمی …

Font Resize