خانه / اخبار / وقوع خشکسالی متوسط تا بسیار شدید در فروردین سال ۱۴۰۰ استان گلستان

وقوع خشکسالی متوسط تا بسیار شدید در فروردین سال ۱۴۰۰ استان گلستان

وقوع خشکسالی متوسط تا بسیار شدید در فروردین سال ۱۴۰۰ استان گلستان

نوربخش داداشی مدیر کل هواشناسی گلستان در گفتگو با اصحاب رسانه و در تحلیل شرایط آب و هوایی فروردین ۱۴۰۰ از وقوع خشکسالی متوسط تا بسیار شدید در این ماه در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان’ داداشی در این گفتگو در خصوص شرایط أب و هوایی اولین ماه سال جدید استان گفت:

در فروردین ماه ۱۴۰۰ متوسط مجموع بارش ایستگاه های سینوپتیک استان ۲۱.۹ میلیمتر بوده است، که نشان می دهد ۵۸ درصد نسبت به متوسط این ماه کاهش بارش رخ داده که این وضعیت بر اساس شاخص ها حاکی از وقوع خشکسالی متوسط تا بسیار شدید در این ماه در استان است.

 وی افزود: بیشترین میزان بارش این ماه در مینودشت به میزان ۵۵.۳ میلیمتر اتفاق افتاده و کمترین میزان بارش نیز به میزان ۸.۱ میلیمتر در اینچه برون رخ داده و به ثبت رسیده است.

 این مقام مسئول در ادامه گفت : در فروردین ۱۴۰۰ متوسط دمای ایستگاه های سینوپتیک استان ۱۶.۹ درجه سانتیگراد بوده است بطوریکه ۲.۱ درجه نسبت به متوسط فروردین ماه و نسبت به سال گذشته ۳.۶ درجه افزایش را نشان می دهد. حداکثر دمای ثبت شده ۳۵.۶ درجه سانتیگراد در اینچه برون و حداقل دمای ثبت شده ۰.۸ درجه سانتیگراد در فرود گاه گرگان بوده است.

مدیر کل هواشناسی گلستان در پایان گفت : با توجه به پیش بینی فصلی کاهش میزان بارش ها نسبت به شرایط نرمال تا پایان فصل بهار همچنان ادامه خواهد داشت.

بررسی مجدد

کسب رتبه اول هواشناسی استان گلستان در ارزیابی عملکرد سال ۱۳۹۹

چاپ/خروجی صفحه✅ کسب رتبه اول هواشناسی استان گلستان در ارزیابی عملکرد سال ۱۳۹۹ ✅ با …

Font Resize