خانه / اخبار / پایداری هوا طی امروز و فردا / کاهش دما و بارندگی و باد شدید از بامداد شنبه در گلستان

پایداری هوا طی امروز و فردا / کاهش دما و بارندگی و باد شدید از بامداد شنبه در گلستان

پایداری هوا طی امروز و فردا / کاهش دما و بارندگی و باد شدید از بامداد شنبه در گلستان

جلسه پیش اگاهی و کمیته بحران هواشناسی استان گلستان لحظاتی پیش به ریاست نوربخش داداشی مدیر کل استان و حضور سایر اعضاء در مرکز پایش و مانیتورینگ هواشناسی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان، در ابتدای این جلسه محمود محمد قلی پور رئیس گروه پیش بینی استان در تحلیل آخرین نقشه ها و الگوهای پیش یابی هوا گفت :

از امروز 21/1/98 تا فردا پنجشنبه  22/1/98 علاوه بر پایداری نسبی هوا ، دمای هوا نیزبطور نسبی افزایش می یابد. در روز جمعه درنواحی کوهستانی افزایش ابر و رگبار پراکنده به همراه پدیده مه پیش بینی می شود،از بامداد روز شنبه مورخ 24/1/98 بتدریج استان تحت تاثیر سامانه بارشی قرار میگیرد که پیامد آن : بارش متناوب باران ، رعدوبرق ، مه ،گاهی وزش نسبتا” شدید باد و کاهش دما ( 8الی 12 درجه سلسیوس) خواهد بود . این سامانه از روز سه شنبه مورخ 27/1/98 ازاستان خارج می شود واوج فعالیت آن از اواسط روز یکشنبه تا اواسط روز دوشنبه می باشد. همچنین طی زمان فوق آبگرفتگی برخی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیل ها دور از انتظار نخواهد بود.

در ادامه اعضای کارگروه به بحث و گفتگوی کارشناسی پرداخته و پس از بررسی پیامدهای ناشی از ورود سامانه بارشی داداشی مدیر کل استان بر آمادگی کلیه کارشناسان ستادی و شهرستانی برای رصد و اطلاع رسانی های به هنگام پدیده های جوی مورد انتظار تاکید نموده و مقرر شد مراتب با صدور اخطاریه جوی شماره 4 – 98/1/21 برای اتخاذ تدابیر لازم و تصمیم گیری در خصوص کاهش خسارات احتمالی به مدیریت بحران ، هلال احمر و دیگر دستگاههای خدمت رسان و عموم مردم اطلاع رسانی شود.

بررسی مجدد

ایستگاه هواشناسی تمام اتوماتیک شهرستان آق قلا بزودی نصب و راه اندازی می شود

چاپ/خروجی صفحهایستگاه هواشناسی تمام اتوماتیک شهرستان آق قلا بزودی نصب و راه اندازی می شود …