خانه / اخبار / پخش مستند “هواشناسی وکاربردهای آن ” ازشبکه استانی گلستان

پخش مستند “هواشناسی وکاربردهای آن ” ازشبکه استانی گلستان

پخش مستند “هواشناسی وکاربردهای آن ” ازشبکه استانی گلستان

برنامه مستند هواشناسی و کاربردهای آن در بخش های مختلف فعالیت های انسانی بامشارکت هواشناسی استان و شبکه سبزگلستان تهیه وپخش شد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان، این برنامه در راستای فرهنگ سازی کاربرد داده های هواشناسی ونقش ان در بخش های مختلف راهداری، کشاورزی ،شیلات، زنبورداری و…تهیه و پخش شده است که درآن کاربران به نقش تعیین کننده اطلاعات هواشناسی درپیشبرداهداف کاری درراهداری وحمل ونقل،کاهش خسارات درمنابع طبیعی، استفاده بموقع وبهینه از نهاده های کشاورزی و… اذعان دارند.

دکترتاج بخش رئیس سازمان هواشناسی کشور در این مستند به هشدارهای سازمان هواشناسی در جلوگیری از ایجادتلفات وخسارات وبخصوص تلفات جانی اشاره نموده است.

نوربخش داداشی مدیرکل هواشناسی استان در بخشی از برنامه یادآوری می نماید که اطلاعات هواشناسی از ۱۴۰ ایستگاه مختلف در استان جمع آوری و لحظه به لحظه اطلاع رسانی میشود بطوری که در شرایط حاد ۴۸ ساعت مانده به اتفاق اطلاعیه و بعدازآن نیز اخطاریه جوی صادروبه مبادی ذیربط ودستگاههای خدمت رسان اطلاع رسانی میشودتا خسارات جانی ومالی احتمالی به حداقل ممکن برسد.
دربخش دیگری از مستندیادشده نظربه اینکه استان گلستان دارای اقلیم های متفاوت است سختی های کار پیش بینی نسبت به استان هایی که اقلیم یکنواخت تری دارند توسط رحمن نیامعاون توسعه وپیش بینی استان بیان می شود.
فایل mp4 مستند پخش شده به پیوست می باشد.

http://portal.golestanmet.ir/wp-content/uploads/2019/05/3469024_894.mp4

 

بررسی مجدد

حماسه سوم خرداد”روز آزاد سازی خرمشهر”گرامی باد

چاپ/خروجی صفحهحماسه سوم خرداد”روز آزاد سازی خرمشهر”گرامی باد وحدت، همدلی،‌هماهنگی و هم افزایی نیروهای مسلح …