خانه / اخبار / پژوهش محوری و تقویت اطلاع رسانی و روند پیشگیرانه از اهداف مدیریت بحران استان است

پژوهش محوری و تقویت اطلاع رسانی و روند پیشگیرانه از اهداف مدیریت بحران استان است

پژوهش محوری و تقویت اطلاع رسانی و روند پیشگیرانه از اهداف مدیریت بحران استان است

مجتبی جمالی مدیر کل مدیرت بحران گلستان و هیئت همراه بعدازظهر دوشنبه 22/5/97 با حضور در هواشناسی با نوربخش داداشی مدیر کل استان و شورای معاونین نشست دوجانبه مشترک برگزار نمودند.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان ،دکتر جمالی مدیر کل مدیریت بحران استان هدف از برگزاری این نشست رابررسی طرح های مطالعاتی و تقویت اطلاع رسانی و پیشگیری از خسارات ناشی از مخاطرات آب و هوایی عنوان نمود وافزود: هواشناسی استان نقش بسیار موثری در این زمینه داشته و از زحمات مدیر کل ومجموعه هواشناسی استان تشکر و قدردانی نمود.

داداشی مدیر کل هواشناسی استان نیز ضمن خیر مقدم به مدیر کل و هیئت همراه مدیریت بحران استان گفت:
اساس و رسالت اصلی ما اطلاع رسانی است و همه تلاش خود را در بهبود این امر معطوف داشته ایم ، وی افزود: وقوع پدیده های حدی مانند سیل 81 و ادامه این وضعیت در سنوات بعد و نقش هواشناسی با اطلاع رسانی لازم در تخلیه اماکن پر تجمع و کاهش خسارات مربوط بخصوص حفاظت از جان مردم برکسی پوشیده نیست و در همین زمینه خواستار بهبود اعتبارات هواشناسی از محل اعتبارات مدیریت بحران برای تجهیز ،تکمیل و نگهداری ایستگاهها و همینطور تاسیس ایستگاه خودکار در مناطق حادثه خیز علی الخصوص مناطق کوهستانی و صعب العبور و توجه فرمانداری های شهرستانها برای توجه بیشتر به هواشناسی شد.

در ادامه اعضای حاضر در جلسه گزارشی از وضعیت موجود و اقدامات حوزه فنی وشبکه ،پیش بینی و هشدار و دیگر مسائل مربوطه عنوان نمودند.

در پایان دکتر جمالی ضمن تقدیر و تشکر مجدد از ارتباط مطلوب ودوجانبه هواشناسی و مدیریت بحران بر ارائه طرح های مطالعاتی قابل اجرا و پژوهش محور در راستای پیشگیری و کاهش خسارات احتمالی تاکید و در زمینه تجهیز رادار استان نیز راهکارهای لازم را ارائه و بر ایجاد ردیف اعتباری با رایزنی مشترک لازم با سازمان مدیریت و برنامه ریزی قول مساعد داد.

داداشی مدیر کل استان نیز ضمن تشکر از توجه مدیریت بحران به نقش هواشناسی و بهبود اطلاع رسانی لازم در راستای پیشگیری ، خواستار توجه مدیریت بحران به بحث تکمیل،تجهیز و تاسیس ایستگاهاای خودکار استان شد.

لازم به ذکر است که بازدید از مرکز پایش و پیش بینی و مانیتورینگ و ارائه مطالب و توضیحات لازم معاونت توسعه و پیش بینی از دیگر برنامه های پایانی این نشست بود.

بررسی مجدد

کسب رتبه هواشناسی گلستان در تحقق برنامه عملیاتی تهک کشاورزی تابستان 97

چاپ/خروجی صفحهکسب رتبه هواشناسی گلستان در تحقق برنامه عملیاتی تهک کشاورزی تابستان 97 هواشناسی استان …