خانه / اخبار / پیام تبریک مدیر کل هواشناسی استان گلستان به مناسبت فرارسیدن عید سعید قربان

پیام تبریک مدیر کل هواشناسی استان گلستان به مناسبت فرارسیدن عید سعید قربان

پیام تبریک مدیر کل هواشناسی استان گلستان به مناسبت فرارسیدن عید سعید قربان

نوربخش داداشی مدیر کل هواشناسی استان گلستان در پیامی فرارسیدن عید قربان، عید از خود گذشتی و عید پایداری را به همه همکاران استان و مردم شریف استان گلستان تبریک گفت.

متن پیام به شرح زیر می باشد:

همکاران محترم،

با سلام و احترام،

عید قربان، عید عاشقی، عید از خود گذشتی و عید پایداری است. قربان تجلی عشق بنده به خداست؛ عید رهایی از هرگونه تعلقات وپیرایه های دنیوی است؛ در یک کلام “رهایی از آنچه غیر خدایی است”

در عید قربان؛ یک قدردانى بزرگ الهى نهفته است در واقع قربان روزی است که حضرت حق از پیامبر برگزیده‌ى خود، حضرت ابراهیم(علیه‌السّلام) میخواهد بالاتر از ایثارجان، فرزند و پاره تنش را در راه پروردگار، قربانی کند؛ و این هنگام است که روح خدا در هیات پر شکوه انسان متبلور است هنگامی که برای اجابت فرمان الهی فرزند برای قربانی به آستان دوست اهدا می شود، این عالی ترین شور و نشانه بلندی بیکران ایمان به خالق است و خضوع و خشوع پیامبران عظیم شان حضرت ابراهیم واسماعیل (علیهم السلام) در مقابل معیشت باری تعالی.

تسلیم بودن در مقابل فرامین پروردگار از زمان حضرت آدم تا حضرت خاتم و فرزندان و نوادگان ایشان قطعا مانند چراغ راهی می ماند که بندگان بدانند در مقابل معبود هرکه هستیم و هر چه هستیم برای بندگی معبود خود باید به اولیاء الهی تاسی کنیم ، همانگونه که حضرت اباعبدالحسین در واقعه عاشورا در مقابل امتحان الهی تمام هستی خود را تقدیم کرد تا آیندگان توشه ای را از این آزمون الهی کسب نمایند.

اینک بر خود لازم می دانم در ایام پربرکت ماه ذیحجه الحرام و در آستانه روز عرفه و عید سعید قربان، عید رهیدگی از اسارت نفس ، عید برآمدن انسانی نو از خویشتن ، را حضور همکاران و خانواده های محترم و مردم شریف استان گلستان تبریک و تهنیت عرض نمایم.

 

نوربخش داداشی

                                                                                   مدیر کل هواشناسی استان گلستان
اصل پیام در فایل پیوست موجود است.

بررسی مجدد

برگزاری نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران جهت آمادگی بارش های نقطه ای شدید و وقوع حریق در استان گلستان

چاپ/خروجی صفحهبرگزاری نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران جهت آمادگی بارش های نقطه ای شدید و …

Font Resize