خانه / اخبار /  کاهش قابل ملاحظه میزان بارندگی مهر ماه نسبت به دوره آماری در استان گلستان

 کاهش قابل ملاحظه میزان بارندگی مهر ماه نسبت به دوره آماری در استان گلستان

 کاهش قابل ملاحظه میزان بارندگی مهر ماه نسبت به دوره آماری در استان گلستان
نوربخش داداشی مدیر کل هواشناسی گلستان در گفتگو با اصحاب رسانه گفت : میزان بارش اکثر ایستگاههای استان در  مهر ماه ۹۹  نسبت به متوسط دوره آماری  کاهش قابل ملاحظه ای داشته است .
به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان،  داداشی مدیر کل استان در تحلیل شرایط آب و هوایی مهر ماه ۱۳۹۹ استان در گفتگو با اصحاب رسانه گفت :
در مهر ماه ۹۹ متوسط مجموع بارش ایستگاه های سینوپتیک استان ۲۹.۱ میلیمتر بوده است بطوریکه ۴۳ درصد نسبت به متوسط دوره آماری بلند مدت این ماه و ۲۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته  کاهش بارش رخ داده است.

وی افزود: این کاهش در اکثر نقاط استان بوده است بطوریکه بیشترین کاهش بارش در بندرگز  به میزان ۷۸  درصد بوده است.

 داداشی در ادامه گفت: در مهر ۹۹  بیشترین مقدار بارش در بین ایستگاه های سینوپتیک استان مربوط به مینودشت به میزان ۴۵.۴ میلیمتر و کمترین بارش مربوط به مراوه تپه به میزان ۱۳.۵ میلیمتر به ثبت رسیده  است.
این مقام مسئول در خصوص وضعیت دمایی مهر ماه نیز گفت : در مهر ۹۹ متوسط دمای ایستگاه های سینوپتیک استان ۲۰.۶ درجه سانتیگراد بوده ‘ بطوریکه ۱ درجه نسبت به متوسط دوره آماری مهر ماه و ۱.۵ درجه نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است و حداکثر دمای ثبت شده بمیزان ۳۳.۴ درجه سانتیگراد  در گرگان و حداقل دمای ثبت شده ۶.۷ درجه سانتیگراد در اینچه برون و کلاله  به ثبت رسیده است.

بررسی مجدد

فرماندار مراوه تپه برای انجام هرگونه همکاری با هواشناسی دراجرای طرح های هشدار منطقه ای اعلام آمادگی کرد

چاپ/خروجی صفحهفرماندار مراوه تپه برای انجام هرگونه همکاری با هواشناسی دراجرای طرح های هشدار منطقه …

Font Resize