خانه / اخبار / کاهش میانگین بارندگی و وقوع دماهای حدی بی سابقه در استان گلستان نسبت به سال گذشته

کاهش میانگین بارندگی و وقوع دماهای حدی بی سابقه در استان گلستان نسبت به سال گذشته

کاهش میانگین بارندگی و وقوع دماهای حدی بی سابقه در استان گلستان نسبت به سال گذشته

مدیر کل هواشناسی استان گلستان از کاهش میانگین بارندگی این استان به میزان 68 درصد نسبت به سال گذشته و دوره آماری در تیر ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان گلستان، نوربخش داداشی مدیر کل هواشناسی استان در تحلیلی از شرایط آب و هوایی تیر ماه استان گفت: میانگین مجموع بارش ایستگاه های سینوپتیک استان گلستان در تیر ماه سال جاری 7.4 میلیمتر به ثبت رسیده که نسبت به دوره آماری و سال قبل 68 درصد کاهش یافته است که بیشترین کاهش نسبت به دوره آماری بمیزان 91 در صد در بندر گز رخ داده است.

وی افزود : میانگین دمای ایستگاه های سینوپتیک استان گلستان در تیر 96 برابر با 28.9 درجه سانتیگراد می باشد که نسبت به سال قبل بدون تغییر و نسبت به دوره آماری 0.4 درجه افزایش یافته است. بیشترین دمای ثبت شده در این ماه مربوط به گنبدکاوس بمیزان 46 و در کلاله 45.8 درجه سانتی گراد می باشد که نسبت به ادوار گذشته وقوع این دماهای حداکثری روزانه در تیر ماه بی سابقه بوده است.

 داداشی در خصوص تحلیل رطوت، تبخیر و ساعات آفتابی تیر ماه نیز گفت:

میانگین رطوبت نسبی ایستگاه های سینوپتیک استان گلستان در تیرماه 96 برابر 58.2 درصد می باشد که 4 درصد نسبت به دوره آماری  و 3درصد نسبت به سال قبل کاهش داشته است، بنابراین تغییرات آن در حد نرمال بوده است. بیشترین  کاهش مربوط به مراوه تپه و هاشم آباد گرگان می باشد که به ترتیب نسبت به دوره آماری 8.9 و 7.8 درصد کاهش داشته است. حداقل مطلق رطوبت گزارش شده در ایستگاه های استان به میزان 9 درصد بوده که در مراوه تپه و کلاله رخ داده است.

 مدیر کل هواشناسی استان گلستان میانگین مجموع تبخیر در ایستگاه های سینوپتیک استان در تیر ماه 96 را 263.6 میلیمتر اعلام نموده و تصریح کرد: این میزان  نسبت به دوره آماری 11 درصد و نسبت به سال 10 درصد افزایش داشته است.

وی افزود : بیشترین افزایش مربوط به علی آباد و گنبد بوده است که به ترتیب 46.3 و 23.5 درصد نسبت به دوره آماری افزایش داشته است.  در اینچه برون و فرودگاه کاهش تبخیر رخ داده است.

 داداشی در خصوص ساعت آفتابی گفت: میانگین مجموع ساعت آفتابی در ایستگاه های سینوپتیک استان در تیر 96 برابر با 298 ساعت بوده که نسبت به دوره آماری 18.2 درصد و نسبت به سال قبل 6.1 درصدافزایش داشته است. بیشترین افزایش مربوط به علی آباد و بندرگز بوده که به ترتیب 36.1 و 30.5 درصد نسبت به دوره آماری افزایش داشته است.

بررسی مجدد

شهادت امیر الموءمنین حضرت امام علی(ع) تسلیت باد

چاپ/خروجی صفحهپيامبر اكرم (ص) حضرت علي  و خودشان را از يك شجره مي دانستند و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.