خانه / اخبار / گسترش جلسات هواشناسی کشاورزی از مرکز استان به گنبد کاوس به عنوان مرکز (ب) هواشناسی گلستان

گسترش جلسات هواشناسی کشاورزی از مرکز استان به گنبد کاوس به عنوان مرکز (ب) هواشناسی گلستان

گسترش جلسات هواشناسی کشاورزی از مرکز استان به گنبد کاوس به عنوان مرکز (ب) هواشناسی گلستان

مدیر کل هواشناسی گلستان از گسترش جلسات هواشناسی کشاورزی که قریب به دو دهه  روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته در مرکز استان برگزار میشود به گنبد کاوس به عنوان مرکز (ب) هواشناسی گلستان در شرق استان و بندر گز در غرب استان جهت بهره برداری بهتر کاربران نهایی در راستای اهداف سامانه تهک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان ، نوربخش داداشی مدیر کل هواشناسی استان گفت : جلسات هواشناسی کشاورزی که قریب به دو دهه  در مرکز استان و روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته برگزار و نتایج آن پس از تحلیل شرایط آب و هوایی بصورت توصیه های فنی به کشاورزان ، باغداران ، دامداران ، مرغداران و زنبورداران و …. در مرکز استان به کاربران نهایی از طریق بسترهای موجود اطلاع رسانی میشود ،  با توجه به تنوع کشت محصولات و وجود اقلیم های متفاوت در مناطق مختلف استان و درخواست کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی از اوایل تیر ماه سال جاری هفته ای یکبار در گنبد کاوس به عنوان مرکز (ب) هواشناسی استان  و هر 10 روز یکبار در بندر گز در غرب استان با حضور کارشناسان هواشناسی و کشاورزی در بخشهای زراعت و اصلاح نباتات ، باغبانی ، دامداری و …. برگزار و با توجه به شرایط جوی و نوع کشت مناطق ذکر شده  توصیه های فنی لازم صادر و جهت استفاده کاربران نهایی اطلاع رسانی میگردد.

وی افزود : برگزاری این جلسات در علی اباد کتول نیز جهت بهره برداری بهینه کاربران نهایی در بخش مرکزی استان در حال پیگیری و برنامه ریزی است.

داداشی در پایان تصریح نمود :  که در صورت نیاز به تحلیل پیش بینی های ماهانه و فصلی این موضوع با حضور نماینده ای از گروه پیش بینی و صدور پیش اگاهی های مرکز استان در جلسات و یا ارتباط وب کنفرانس با مرکز پیش بینی و پایش استان انجام میشود.

بررسی مجدد

کسب رتبه هواشناسی گلستان در تحقق برنامه عملیاتی تهک کشاورزی تابستان 97

چاپ/خروجی صفحهکسب رتبه هواشناسی گلستان در تحقق برنامه عملیاتی تهک کشاورزی تابستان 97 هواشناسی استان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.