خانه / اخبار / ‍ بارندگی استان همچنان در فصل پاییز روند کاهشی داشته است

‍ بارندگی استان همچنان در فصل پاییز روند کاهشی داشته است

‍ بارندگی استان همچنان در فصل پاییز روند کاهشی داشته است

مدیر کل هواشناسی استان گلستان از ادامه روند کاهشی باران در آذرماه و فصل پاییز نسبت به سال قبل و دوره بلند مدت آماری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان، نوربخش داداشی مدیر کل استان در گفتگو با اصحاب رسانه و در تحلیل شرایط آب و هوایی آذر ماه و فصل پاییز ۱۳۹۹ گفت:

در فصل پاییز ۹۹ میانگین بارش استان ۷۷.۸ میلیمتر بوده است ، این نشان می دهد ۳۹ درصد نسبت به متوسط این فصل در دراز مدت کاهش بارش رخ داده و همچنین نسبت به سال قبل ۲۱ درصد میزان بارشها کاهش داشته است.

وی افزود: بیشترین میزان بارش در فصل پاییز در حوضه شهرستان مینودشت بمیزان ۱۴۹.۹ میلیمتر و کمترین بارش در حوضه شهرستان گنبدکاوس بمیزان ۴۷.۱ میلیمتر به ثبت رسیده است.

داداشی در ادامه گفت: میانگین بارش استان در ماه آذر ۲۵.۱ میلیمتر بوده است و نسبت به متوسط بارش این ماه ۴۸ درصد کاهش داشته است و میانگین دمای استان در ماه آذر ۷.۲ درجه سانتیگراد و نسبت به متوسط دمای این ماه ۱.۸ درجه کاهش را نشان می دهد.

این مقام مسئول در پایان گفت :
در فصل پاییز ۹۹ میانگین دمای استان ۱۳.۹ درجه سانتیگراد بوده است بطوریکه ۰.۸ درجه نسبت به متوسط این فصل کاهش داشته و حداکثر دمای ثبت شده ۳۷.۲ درجه در گنبد کاوس و حداقل دمای ثبت شده ۴.۰ – درجه سانتیگراد در آزادشهر بوده است.

بررسی مجدد

جانمایی محل جدید و تحویل زمین ایستگاه هواشناسی فرودگاه گرگان

چاپ/خروجی صفحه✅ جانمایی محل جدید و تحویل زمین ایستگاه هواشناسی فرودگاهی گرگان ✅ نشست مشترک …

Font Resize