خانه / اخبار / علیرغم افزایش ۹۹ درصدی بارش تیرماه، تداوم شرایط خشکی شدید در بیش از نیمی از استان گلستان

علیرغم افزایش ۹۹ درصدی بارش تیرماه، تداوم شرایط خشکی شدید در بیش از نیمی از استان گلستان

علیرغم افزایش ۹۹ درصدی بارش تیرماه، تداوم شرایط خشکی شدید در بیش از نیمی از استان گلستان

نوربخش داداشی مدیر کل هواشناسی استان گلستان در گفتگو با اصحاب رسانه از افزایش ۹۹ درصدی بارش در تیرماه و در عین حال از تداوم شرایط خشکی شدید در بیش از نیمی از استان در این ماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان، نوربخش داداشی مدیر کل استان در تحلیل شرایط آب و هوایی استان در تیر۱۳۹۹  گفت :

اثرات تغییر اقلیم و وقوع پدیده های حدی نظیر بارش های نقطه ای سنگین هر سال بیش از پیش نمایان میشود بطوریکه در مینودشت طی ۴۸ ساعت در تیرماه بیش از ۲۱۶.۲ میلیمتر بارندگی رخ داده است.

وی افزود: در تیر  ۹۹ متوسط مجموع بارش ایستگاه های سینوپتیک استان ۴۳.۲ میلیمتر بوده است و این نشان می دهد  ۹۹ درصد نسبت به متوسط  این ماه افزایش بارش رخ داده ولی علیرغم این موضوع  شرایط خشکی شدید بیش از نیمی از استان را فرا گرفته و بیشترین میزان بارش در مینودشت به میزان ۲۱۶.۲ میلیمتر  به ثبت رسیده و کمترین میزان بارش ۶.۲ در بندرگز اتفاق افتاده است.

داداشی در ادامه گفت : دراین ماه متوسط دمای ایستگاه های سینوپتیک استان ۲۸.۷ درجه سانتیگراد بوده است بطوریکه ۰.۱ درجه نسبت به متوسط تیر  ماه افزایش داشته است. حداکثر دمای ثبت شده ۴۶.۴ درجه سانتیگراد در اینچه برون  و حداقل دمای ثبت شده ۱۸.۲ درجه سانتیگراد در مراوه تپه به ثبت رسیده است.

مدیر کل هواشناسی استان در پایان گفت : در تیر ۹۹ میانگین ساعات آفتابی  ایستگاه های سینوپتیک استان ۳۰۸ ساعت  بوده بطوریکه ۱۶  درصد  نسبت به متوسط تیر  ماه افزایش داشته است. میانگین تبخیر  ایستگاه های سینوپتیک استان ۲۵۲ میلیمتر  بوده و ۳  درصد  نسبت به متوسط تیر  ماه افزایش داشته است .

بررسی مجدد

برگزاری نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران جهت آمادگی بارش های نقطه ای شدید و وقوع حریق در استان گلستان

چاپ/خروجی صفحهبرگزاری نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران جهت آمادگی بارش های نقطه ای شدید و …

Font Resize