خانه / اخبار / معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبد کاوس: در سیل اخیر،با توجه به اخطاریه و هشدار های هواشناسی فرماندهی و مدیریت واحد ستاد مدیریت بحران شهرستان را تشکیل دادیم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبد کاوس: در سیل اخیر،با توجه به اخطاریه و هشدار های هواشناسی فرماندهی و مدیریت واحد ستاد مدیریت بحران شهرستان را تشکیل دادیم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبد کاوس: 
در سیل اخیر،با توجه به اخطاریه و هشدار های هواشناسی فرماندهی و مدیریت واحد ستاد مدیریت بحران شهرستان را تشکیل دادیم.

عبدالقدیر کریمی معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبد کاوس در دومین همایش ملی مدیریت منابع طبیعی در دانشگاه گنبد کاوس از تشکیل فرماندهی و مدیریت واحد ستاد مدیریت شهرستان با توجه به صدور اخطاریه های هواشناسی در مقابله با سیل ایام آغازین امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان گلستان، معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاوس در این همایش درسخنانی از فرماندهی و مدیریت واحد ستاد مدیریت شهرستان با توجه به اخطاریه و هشدار های هواشناسی در مقابله با سیل ایام آغازین امسال که ۳۰ درصد مساحت شهر و ۱۵ روستا را درگیر کرده بود، گفت و افزود: نقش فرماندهی واحد و جلوگیری از جزیره‌ای عمل کردن ادارات و نهادها در کنار همراهی و مشارکت بسیار خوب مردم و نیز اطلاع رسانی مطلوب هواشناسی و رسانه‌های ارتباط جمعی سبب شد تا خسارت این بلای طبیعی در گنبدکاووس کاهش یابد.
وی گفت: با توجه به اینکه اولین شهرستان درگیر سیل بودیم با تیم مدیریتی واحد توانستیم خسارات ناشی از سیل را در شهرستان گنبد کاوس به حداقل برسانیم.

کریمی افزود: سامانه تجمیع امکانات لجستیک، ماشین‌آلات سنگین و نیمه سنگین باموافقت و تصویب معاون اول رییس جمهوری، وزارت کشور و استانداری گلستان در گنبدکاووس با تهیه زمین مناسب بزودی محقق می‌شود.

دکتر محمد اصغری، معاون مرکزپیش بینی سازمان هواشناسی کشور نیز که در این همایش حضور داشت گفت: گلستان یک استان سیل خیز در کشور محسوب می‌شود و سیل امسال آخرین آن نخواهد بود، لذا تجهیز این استان به سامانه راداری و تجهیزات مدرن هواشناسی یک الزام است که پیگیری‌های لازم در زمینه رادار انجام و موافقت آن اخذ شده است و با مهم دانستن نقش سامانه‌های راداری برای پیش‌بینی شرایط جوی کوتاه مدت و نیز آگاهی‌بخشی به مردم و مسئولان افزود: که استان گلستان بشدت به داشتن چنین سامانه‌ای نیاز دارد.
اصغری با تقدیر از صدور بموقع اطلاعیه و اخطاریه هواشناسی گلستان قبل از وقوع بارش‌ها در روزهای پایانی سال گذشته در این استان، گفت: این اقدام سبب شد تا برخی اقدامات مورد نیاز توسط ستادهای مدیریت بحران بموقع انجام شود، اگرچه شدت بارش‌ها بیش از حد تصور مدیران بود.

بررسی مجدد

جانمایی محل جدید و تحویل زمین ایستگاه هواشناسی فرودگاه گرگان

چاپ/خروجی صفحه✅ جانمایی محل جدید و تحویل زمین ایستگاه هواشناسی فرودگاهی گرگان ✅ نشست مشترک …

Font Resize