خانه / اخبار / ولادت سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) و روز پاسدار، حضرت ابوالفضل(ع) و روز جانباز و حضرت امام سجاد(ع) مبارک باد.

ولادت سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) و روز پاسدار، حضرت ابوالفضل(ع) و روز جانباز و حضرت امام سجاد(ع) مبارک باد.

سالروز ولادت سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) و روز پاسدار، حضرت ابوالفضل(ع) و روز جانباز و حضرت امام سجاد(ع) مبارک باد.

اللهم‏ و هب لنا فی هذا الیوم خیر موهبه و أنجح لنا فیه کل طلبه کما وهبت الحسین لمحمد جده.

خدایا، در این روز، نیکوترین بخشش خویش را به ما ارزانى دار و همه خواسته‌هاى ما را برآور. همان گونه که در این روز، حسین را به جدّ او، محمد بخشیدى.

 امام سجاد علیه السلام:
رَحِمَ‏ اللَّهُ‏ الْعَبَّاسَ‏ فَلَقَدْ آثَرَ وَ أَبْلَی وَ فَدَی أَخَاهُ بِنَفْسِهِ حَتَّی قُطِعَتْ یَدَاهُ فَأَبْدَلَهُ اللَّهُ عَزَّ وَ جَلَ‏ بِهِمَا جَنَاحَیْنِ یَطِیرُ بِهِمَا مَعَ الْمَلَائِکَهِ فِی الْجَنَّهِ کَمَا جَعَلَ لِجَعْفَرِ بْنِ أَبِی طَالِبٍ وَ إِنَّ لِلْعَبَّاسِ عِنْدَ اللَّهِ تَبَارَکَ وَ تَعَالَی مَنْزِلَهً یَغْبِطُهُ بِهَا جَمِیعُ الشُّهَدَاءِ یَوْمَ الْقِیَامَهِ.

امام سجاد علیه السّلام فرمود:

خدا حضرت عباس  را رحمت کند! حقا که امام حسین را بر خویشتن مقدم داشت و جان خود را فدای آن حضرت نمود تا اینکه دستهای مبارکش قطع شد. خدای مهربان در عوض دستهای عباس‏ علیه السّلام دو بال‏ به وی عطا کرد تا بوسیله آنها در بهشت با ملائکه پرواز نماید. کما اینکه این نعمت را نیز به جعفر بن ابی طالب عطا کرد. عبّاس را نزد خداوند منزلتی‏ است ‏که در روز قیامت همه‏ شهیدان بر آن رشک‏ می ‏برند.

سالروز ولادت سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) و روز پاسدار، حضرت ابوالفضل(ع) و روز جانباز و حضرت امام سجاد(ع) را به تمامی مسلمانان جهان تبریک و تهنیت عرض می نماییم.

روابط عمومی و شورای فرهنگی هواشناسی استان گلستان

بررسی مجدد

کسب رتبه اول هواشناسی استان گلستان در ارزیابی عملکرد سال ۱۳۹۹

چاپ/خروجی صفحه✅ کسب رتبه اول هواشناسی استان گلستان در ارزیابی عملکرد سال ۱۳۹۹ ✅ با …

Font Resize