خانه / اخبار /  کاهش ۶۴ درصدی میانگین بارش بهمن ماه در استان گلستان

 کاهش ۶۴ درصدی میانگین بارش بهمن ماه در استان گلستان

 کاهش ۶۴ درصدی میانگین بارش بهمن ماه در استان گلستان

نوربخش داداشی مدیر کل هواشناسی گلستان در گفتگو با اصحاب رسانه از کاهش ۶۴ درصدی بارش باران بهمن ماه نسبت به دوره بلند مدت آماری و همینطور کاهش ۴۳ درصدی بارندگی از ابتدای سال زراعی تاکنون خبر داد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان، داداشی مدیر کل هواشناسی استان در تحلیل وضعیت بارش استان در بهمن ماه و سال زراعی جاری گفت: : میانگین بارش استان از ابتدای سال آبی زراعی تا اول اسفند ماه( اول مهرماه تاکنون) ۱۳۱.۴ میلیمتر بوده که ۴۳ درصد نسبت به دوره بلند مدت آماری کاهش و نسبت به سال گذشته در همین مدت نیز ۲۸ درصد کاهش را نشان می دهد.

وی افزود: در بهمن ۹۹ میانگین بارش ایستگاههای استان ۲۶.۲ میلیمتر بوده بطوریکه ۶۴ درصد نسبت به متوسط این ماه کاهش بارش رخ داده و این کاهش در همه نقاط استان بوده است و بیشترین مقدار بارش در بین ایستگاه های استان در بهمن ماه در هاشم آباد گرگان به میزان ۳۶.۱ میلیمتر و کمترین بارش مربوط به اینچه برون به میزان ۱۳.۷ میلیمتر گزارش شده است.

داداشی در ادامه گفت : در بهمن ماه ۹۹ متوسط دمای استان ۱۰.۱ درجه سانتیگراد بوده بطوریکه ۳.۲ درجه نسبت به متوسط بهمن ماه افزایش داشته است و حداکثر دمای ثبت شده ۳۰.۱ درجه سانتیگراد در گنبدکاوس و حداقل دمای ثبت شده ۵.۰- درجه سانتیگراد در مراوه تپه بوده است.

بررسی مجدد

کسب رتبه اول هواشناسی استان گلستان در ارزیابی عملکرد سال ۱۳۹۹

چاپ/خروجی صفحه✅ کسب رتبه اول هواشناسی استان گلستان در ارزیابی عملکرد سال ۱۳۹۹ ✅ با …

Font Resize