خانه / اخبار / برگزاری نشست تخصصی هواشناسی دریایی با حضور ویدیو کنفرانسی دکتر لایقی در گلستان

برگزاری نشست تخصصی هواشناسی دریایی با حضور ویدیو کنفرانسی دکتر لایقی در گلستان

برگزاری نشست تخصصی هواشناسی دریایی با حضور ویدیو کنفرانسی دکتر لایقی در گلستان

نشست تخصصی هواشناسی دریایی استان گلستان با حضور ویدیو کنفرانسی دکتر لایقی مدیر کل علوم جوی و اقیانوسی کشور’ نوربخش داداشی مدیر کل هواشناسی استان و دیگر اعضای هواشناسی دریایی در بندر ترکمن برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان’ در این نشست که کارشناسان مدیریت ماهیان خاویاری’ پایگاه دریابانی’ شیلات’ محیط زیست و دیگر کارشناسان استانی نیز حضور داشتند،

داداشی مدیر کل استان از حضور منسجم’ همبستگی و همدلی کارشناسان حاضر در نشست که با همراهی خود در راستای تحقق اهداف هواشناسی و ارتقا برنامه های دریایی اداره کل و خدمات رسانی به جامعه هدف وکاربران نهایی یاری می رسانند تشکر و قدردانی نمود.

دکتر لایقی در ارتباط ویدیو کنفرانس گفت: استفاده و کاربست داده های ایستگاه دریایی فرید پاک کمک شایانی در راستای خدمات رسانی به کاربران بخش دریایی دارد و افزود:در راستای خدمات رسانی بهینه تجهیز استان به رادار موج سنجی نیز در دست اقدام است و اظهار امیدواری کرد تا هرچه زودتر این پروژه به سرانجام برسد.
مدیر کل علوم جوی و اقیانوسی همچنین گفت: استفاده از دانش اعضا برای پیشبرد اهداف با توجه به شروع فصل صید به همراه داده های هواشناسی میتواند بسیار مثمر ثمر واقع شود.
حسینی رئیس اداره هواشناسی دریایی استان نیز گفت:
تداوم نشست مشترک با حضور کارشناسان دریایی سه استان شمالی برای تبادل تجربیات باید ادامه یابد و از طرفی برای تکمیل فرآیند تولید داده های هواشناسی اظهار امیدواری کرد تا هرچه زودتر تاسیس ایستگاه خودکار ساحلی در ضلع جنوبی سواحل( میان قلعه) نیز راه اندازی شود.

در ادامه هر یک از کارشناسان بر کاربرد داده ای هواشناسی در حوزه فعالیت خود مانند توصیه بهترین زمان صید’ حفاظت از جان و مال صیادان’ انجام مطالعات بر روی نمونه های آب برداشتی در حوزه محیط زیست’ نجات صیادان گرفتار در امواج سنگین و برنامه های عملیاتی نیروهای دریابانی تاکید کردند.

در خاتمه داداشی مدیر کل هواشناسی استان از کارشناسان و نمایندگان حاضر در نشست به پاس یکسال تلاش و خدمات رسانی به کاربران فعال حوزه دریا با اهدا لوح تقدیر و قدردانی نمود.

بررسی مجدد

عید سعید قربان مبارک باد

چاپ/خروجی صفحهعید قربان: عید قربان فرا می‌رسد پس از وقوف در عرفات و مشعر که …

Font Resize